Газова війна й чотири червоні лінії, які в жодному разі не можна перетинати
Є кілька червоних ліній, які ні за що не можна перетинати в контексті газових переговорів з РФ.
1. Україна виграла Стокгольмський арбітраж на 3 млрд доларів. РФ має виконати це рішення суду. І тому кожен раунд будь- яких перемовин із питань енергетики має починатися з вимоги сплатити Україні 3 млрд доларів. У жодному разі влада не повинна потрапити під тиск і каток Кремля й відмовитися від вимоги виконання рішення Стокгольмського арбітражу.
Читайте також: Україна може повернутися до російської газової залежності
2. Україна подала ще один позов щодо порушення РФ зобов‘язань на 12 млрд доларів. Не варто змінювати нашу команду, що відстоюватиме позиції України в міжнародних судах, хіба що можна її тільки посилити. І відмова від цього позову, відкликання його на догоду Кремлеві – це буде зрадою національних інтересів України.
3. Тристоронній формат газових переговорів Україна – Єврокомісія – РФ є принциповим. Виведення Єврокомісії із перемовин – це сценарій і пастка Кремля, яка послабить українські позиції як країни-транзитерки.
Читайте також: Важливо не те, щоб газ був дешевим, а те, щоб він не був російським – Портников
4. Категорично не можна змішувати політичні перемовини щодо врегулювання війни на Донбасі, зупинки російської агресії, питання безпеки й мирний процес із питаннями енергетики. Зв’язка в пакет нормандського формату, безпеки й поставок газу – апріорі роблять Україну об‘єктом, вразливим, несамостійним, залежним. Україна має зберегти суб‘єктність.
Тиснути на агресора з вимогою звільнити Крим і Донбас. Щодо енергетики, ми довго й важко добивалися енергонезалежності, диверсифікації ринку, й до газової теми треба підходити винятково прагматично.
Є велике занепокоєння, що певні червоні лінії можуть бути перейдені.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки