MENU

Постійне використання фарби для волосся провокує рак грудей – вчені

977 0

Фарба для волосся

Вчені з США встановили, що постійне використання стійкої фарби для волосся сприяє розвитку раку молочної залози. При цьому показники ризику збільшуються, якщо використовуються випрямлячі для волосся.

Дослідники проаналізували дані майже 47 000 американських жінок, які протягом понад восьми років брали участь в програмі Sisters. У всіх жінок була сестра, у якої був діагностований рак молочної залози, але у самих учасниць експерименту на початку дослідження не було раку, пише НВ.

Дослідження показало, що жінки, які регулярно використовували перманентну фарбу для волосся протягом року до включення в дослідження, мали на 9% більше шансів захворіти на рак молочної залози, ніж ті, хто не використовував фарбу для волосся. При цьому вчені окремо відзначають, що це кореляція, а не причинно-наслідковий зв’язок.

Читайте також: Вчені виявили зв'язок між курінням марихуани та одним із видів раку

Ризик був помітно вище серед чорношкірих жінок. Дослідники виявили, що використання перманентних барвників кожні п’ять-вісім тижнів або більше було пов’язане з підвищеним на 60% ризиком розвитку раку молочної залози в порівнянні з 8% підвищеним ризиком для білих жінок. Однак ризик розвитку раку молочної залози серед жінок, які використовували тимчасові фарби для волосся, був незначним.

Дослідження також показало, що жінки, які використовували хімічні випрямлячі для волосся принаймні кожні п’ять-вісім тижнів, мали приблизно на 30% більше шансів захворіти на рак молочної залози, ніж ті, хто не використовував ці продукти.

За даними дослідників з Національного інституту наук про навколишнє середовище США (NIEHS), зв’язок між використанням випрямляча і раком молочної залози була схожою серед чорношкірих і білих жінок, але використання випрямлячів було набагато більш поширеним серед чорношкірих жінок.

Читайте також: Дослідники зі США не змогли знайти зразки "чистої" людської крові через надмірну любов суспільства до кави

Результати повинні бути відтворені в інших дослідженнях, підкреслила співавтор дослідження Дейл Сендлер, керівник епідеміологічного відділення NIEHS. Проте, було б розумно уникати хімічних випрямлячів і стійких фарб для волосся, сказала вона.

"Поки ще занадто рано давати тверді рекомендації, але відмова від цих хімікатів може бути ще однією річчю, яку жінки можуть зробити, щоб знизити ризик розвитку раку молочної залози", – сказала Сандлер в прес-релізі NIEHS.

Водночас, експерти по раку молочної залози трохи сумніваються в методології і результатах дослідження.

"Є багато моментів, з якими я не згодна в цьому дослідженні. Учасники Sisters Study не є представниками жінок в цілому. Всі ці жінки піддавалися різним підвищеним ризикам, ґрунтуючись на тому факті, що у них був принаймні один родич з раком молочної залози в анамнезі", – говорить доктор Лорен Касселл, керівник відділення хірургії молочної залози в лікарні Lenox Hill в Нью-Йорку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини