MENU

Як пережити Новий рік і подолати передсвятковий сум – поради психологині

1135 0

Поради психологині

Свято наближається, і всі навколо вже готуються до Нового року, обирають подарунки і вбрання для вечірки. Новий рік і Різдво – одні з найочікуваніших і затишних свят, але позитивні емоції і святковий настрій в ці дні відчувають не всі, пише психологиня Анна Григораш для УП. Життя.

Багатьом людям хочеться втекти від святкової метушні, залізти під ковдру і прокинутися вже в наступному році. Розбираємося, звідки береться передноворічна хандра і як не зануритися в меланхолію.

1. Занадто багато очікувань

У переддень Нового року мільйони людей в усьому світі складають списки побажань собі. Серед них – почати займатися спортом (навіть якщо до цього вони жодної години не провели в спортзалі), краще харчуватися, кинути пити алкоголь і курити.

І знаєте що? Все це не працює. Люди не стають кращою версією себе з 1 січня. А надто нереалістичні очікування і вимоги до себе ведуть до розчарувань.

Що робити: прислухатися до себе, зрозуміти свої справжні потреби. Навіть якщо серед ваших бажань виявиться щось на кшталт провалятися всі свята в ліжку – з вами все в порядку.

На землі немає жодної ідеальної людини. У кожного з нас є як сильні, так і слабкі сторони. Дозволити собі бути різним, а не ідеальним – і означає бути собою.

Читайте також: Подарки или розги. Что дарить непослушным детям – блог психолога

Замість нереалістичних планів можна просто помріяти, це не лише не шкідливо, але й допомагає знайти ресурси.

Свої новорічні мрії можна навіть намалювати. Творчість відкриває доступ до емоцій і допомагає побачити, в якому напрямку краще рухатися.

2. Втома

Виснажлива підготовка до свят, метушня і головний біль з приводу пошуку подарунків. Особливо важко батькам, які мають за одну ніч зшити костюм казкового ельфа, а потім відшукати "саме того рожевого єдинорога" для дітей.

Зізнаюся, коли мій трирічний син за місяць до Нового року щодня почав просити "нагадати Дідові Морозу про паровозик Томас", я засумнівалася у своїй любові до Нового року.

Що робити: Знизьте оберти, припиніть скуповувати всі подарунки світу, кінець кінцем, сенс Нового року – в тому, щоб раз на рік зібратися з близькими людьми і подарувати один одному тепло. Знайдіть серед всієї цієї новорічної метушні час тільки для себе.

А щоб зменшити тривогу, складіть список справ, які потрібно встигнути зробити до Нового року. Перечитайте і викресліть із нього хоча б кілька.

Не беріть всю відповідальність за організацію свята на себе – попросіть про допомогу, розподіліть обов'язки.

3. Самотність

У багатьох людей Новий рік замість радості викликає сум і роздратування. Адже новорічну ніч заведено проводити в колі сім'ї. Але що як наразі у вашому житті немає близьких людей, або вони далеко? Або дитячі спогади про свято були зовсім не радісними?

Що робити: Дозволити собі посумувати. Так, звучить трохи дивно, але це допомагає позбутися зайвої напруги. Адже коли не потрібно відповідати загальноприйнятій святковій картинці і змушувати себе радіти і веселитися, стає легше.

Звільнивши смуток і жаль, можна придумати своє власне свято, зі своїми правилами і ритуалами. Головне – подбати про себе.

Або відшукати однодумців, які так само не дуже радіють святу – у їхньому колі можна знайти велику підтримку.

4. Підбивання підсумків і внутрішні дедлайни

Під кінець року багато хто підбиває підсумки року, в соцмережах багато постів про здобутки та плани на майбутній рік. Історії про успіх можуть викликати сум і розчарування від того, що ваші результати не такі вражаючі. А необхідність складати плани підіймає тривогу. 

Читайте також: Как справиться с предпраздничной депрессией – блог психолога

Що робити: Пам'ятати, що Facebook і Instagram не завжди показують реальну картину світу. Люди часто демонструють в соцмережах лише невелику частину свого життя. Як правило, соціально схвалювану і успішну.

Спробуйте прийняти ваш нинішній стан, навіть якщо він не дуже радісний. Згідно з теорією парадоксальних змін Бейссера, справжні зміни в людині відбувається тоді, коли вона стає такою, якою є на даний момент, а не такою, якою хотіла би стати. Іншими словами, перестає боротися з собою, а усвідомлює свої обмеження. З цієї точки починається рух вперед.

5. When the party's over

Після активної підготовки і бурхливо проведеної новорічної ночі багато хто відчуває себе пригніченими. Шампанське випито, подарунки розпаковані, до наступного Нового року залишилося 364 дні.

Що робити: Пам'ятати, що спад сил після активних свят – це норма. Ви витратили багато енергії на підготовку, так що навряд чи варто очікувати від себе нових звершень одразу після Нового року.

Дайте собі час прийти до тями, поповніть сили. Це час для того, щоб сповільнитися і видихнути. Можна присвятити його родині, хобі, прогулянкам, або змінити картинку за вікном і відправитися в подорож.

Головне, як і в попередніх пунктах – почути і подбати про себе. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна ГРИГОРАШ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини