MENU

Вдруге в історії: науковці зафіксували унікальне зіткнення нейтронних зірок

777 0

Зіткнення нейтронних зірок

Вчені з США змогли довести, що вони зафіксували друге в історії зіткнення нейтронних зірок. Вперше подібне явище спостерігалося в 2017 році.

Цей об’єкт був виявлений у першій половині 2019 року за допомогою інтерферометру LIGO і отримав наприкінці року назву GW190425, пише НВ.

Це друге подібне зіткнення: у 2017 році обсерваторії по всьому світу спостерігали зіткнення двох щільних космічних тіл вкрай високих енергій. Маса нейтронних зірок, які стали учасниками цієї події GW170817, у кілька разів перевищує масу Сонця.

На відміну від першої події, зараз відстежити вихідну точку сигналу було дуже важко; але міжнародній групі астрономів вдалося визначити, що одна з нейтронних зірок була в 1,4 рази більша за масу Сонця, а інша – більше приблизно в два рази. Телескопи раніше ніколи раніше не могли виявити зіткнення зірок подібної маси.

Читайте також: Вчені вперше в історії людства спробують змінити курс астероїда

"Ці об’єкти явно важче, ніж будь-яка інша пара нейтронних зірок, які ми спостерігали. GW190425 є раніше не виявленим типом астрофізичної системи", – відзначили дослідники.

Це набагато перевершує масу відомих подвійних нейтронних зірок в нашій власній галактиці та призводить до припущень, що подвійна система сформувалася інакше, ніж ті, що спостерігалися в Чумацькому Шляху.

Об’єкт, що виник внаслідок зіткнення GW190425, також цікавий тим, що він знаходиться в так званому масовому проміжку між нейтронними зірками і чорними дірами. І нейтронні зірки, і чорні діри – це занадто щільні залишки мертвої зірки, але астрономи до цього ніколи не бачили нейтронну зірку більшу, ніж 2,5 маси Сонця.

Читайте також: Астрономи заявили про зникнення понад 100 зірок, вчені називають кілька причин

І хоча вчені не виявили багато злиттів нейтронних зірок, астрономи ідентифікували 17 наявних подвійних нейтронних зірок в Чумацькому Шляху, з якими можна порівнювати масу. З них найбільша сукупна маса в 2,9 рази більша за масу Сонця.

Це може допомогти астрономам зрозуміти, як утворюються подвійні нейтронні зірки. Є дві можливості: дві масивні зірки народжуються, живуть і вмирають разом; або вони захоплюють один одного на орбіті.

Ми поки не знаємо, чи привела GW190425 до появи маленької чорної діри або великої нейтронної зірки, але вона та об’єкт, створений GW170817, який також досі невідомий, можуть дати деякі відповіді про цю дивну подію.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини