MENU

У Вашингтона та Києва з’явилися нові спільні інтереси, – Портников

2855 3

У Вашингтона та Києва з’явилися нові спільні інтереси, – Портников

Після спілкування Володимира Зеленського із державним секретарем США Майком Помпео з Офісу президента України повідомили, що візит керівника американського зовнішньополітичного відомства, який мав відбутися 3 січня, відбудеться вже наприкінці цього місяця.

Це – дуже важливий для України сигнал. Він засвідчує, що загострення ситуації навколо Ірану не викреслило Україну з переліку американських зовнішньополітичних пріоритетів. І що підтримка України зберігається на найвищому рівні – бо ж візит державного секретаря США є наочною демонстрацією такої підтримки.

Читайте також: Образа Трампа та нові виклики: як розвиватимуться відносини України та США у 2020 році

Інше питання – наскільки ця підтримка буде пов’язана із внутрішньополітичною ситуацією у США і водночас із американськими інтересами на Близькому Сході.

Адже візит Майка Помпео відбуватиметься тоді, коли сенатську частину розслідування справи Дональда Трампа навряд чи буде закінчено. А це означатиме, що стосунки між адміністрацією Білого дому і Офісом президента України продовжать цікавити американців – і еліту, і суспільство, і медіа.

Для Києва є важливим довести, що візит Помпео – частина саме зовнішньополітичного, а не внутрішньополітичного порядку денного. Що підтримка України, яка захищає цінності цивілізованого світу у важкому протистоянні з авторитарною Росією, є важливою для Вашингтону не з точки зору політичних перспектив чинного президента США, а з точки зору спільного розуміння цінностей. І тут багато що буде залежати від української сторони, від дипломатичної майстерності президентської команди.

Читайте також: Потрапляємо у кризу за кризою, а влада не розуміє, як на це реагувати – Портников

Тим більш, що тепер українські та американські інтереси співпадають у зв’язку зі ще однією кризою – іранською. Причини загибелі українського пасажирського лайнеру мають турбувати і Київ, і Вашингтон. Київ – тому що мова йде про загибель українського літака, українських громадян, громадян інших країн, що вирішили скористатися послугами «Міжнародних авіаліній України». І знищення літака іранською системою протиповітряної оборони – це зовсім не те ж саме, що технічна несправність.

А Вашингтон має бути зацікавлений дослідити й зрозуміти логіку дій Тегерану і – найважливіше – якою новітньою зброєю володіє ця країна і хто цю зброю постачає та обслуговує. Адже в історії з трагедією українського літака може цілком реально виникнути російський слід.

І саме тому ця трагедія може бути схожою на іншу трагедію – загибель малайзійського пасажирського літака у небі над Донбасом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини