"Плакали разом". Президент МАУ розповів про першу зустріч з рідними членів екіпажу після катастрофи в Ірані. ВІДЕО
Президент МАУ Євген Дихне в інтерв'ю Зе Інтерв'юер розповів, що на першій зустрічі з родичами членів екіпажу літака МАУ, який розбився в Ірані, вони сиділи і плакали разом.
"У перший день ми практично не говорили, ми сиділи поруч і просто плакали разом. Я, якщо чесно, не розумів, про що можна говорити, як можна людям висловити свою участь і вони точно не були в стані про щось розмовляти", – сказав він.
Читайте також: Что известно об украинцах, погибших в небе над Ираном. ФОТО
Розмовляти з рідними членів екіпажу, за словами Дихне, вони почали на наступний день.
"Ми почали говорити на другий день, обговорювати якісь питання, відповідати на їхні запитання, розповідати, що і як сталося, як їм тепер бути. Люди почали озвучувати свої проблеми. У когось автомобіль залишився в аеропорту – якісь побутові [питання]. Просто у людей відразу виникає величезна кількість питань… Адже ніхто до такого не готується, не уявляє, що таке взагалі може бути, коли синові 34 роки, наприклад, і ніхто не очікує", – сказав він.
Дихне заявив, що вони організували роботу кількох психологів з родичами екіпажу, які працюють по сьогоднішній день, а також визначили юриста, який веде всі найдрібніші побутові питання.
Читайте також: Авіакатастрофа в Ірані. Житель Оттави не сів на літак через плутанину із квитком, його дружина загинула
"Може, ми хоч чимось зможемо їм допомогти в цей болючий період. При тому, я вважаю, що це такий же рубець на психологічному тілі МАУ. Цей день, ця трагедія ще дуже довго буде в наших серцях і нашій пам’яті. Важко сказати, як це переживе компанія", – сказав він.
Дихне зазначив, що трагедія згуртувала колектив МАУ.
"У кожного пілота або бортпровідника є відчуття, що він міг так само опинитися на цьому літаку. Вони могли полетіти туди, тому що немає закріпленого екіпажу за конкретним рейсом. Ми боялися, що психологічний стан працівників буде заважати їм працювати, але ми переконуємося у зворотному. Навпаки, з'явилося велике почуття відповідальності за ту роботу, яку вони роблять і велика згуртованість у колективі. Більше 6 тисяч повідомлень про співчуття нам прийшло за три дні від простих людей", – розповів він.
Також президент МАУ розповів, як дізнався про катастрофу літака Boeing 737 у небі над Тегераном.
"Я чомусь дуже погано спав у тц ніч, у мене телефон стояв на вібро-режим і я о 5:45 (ранку 8 січня) почув. Це був дзвінок мого колеги, який очолює IT-департамент, йому подзвонили колеги з Америки, у яких був день і повідомили, що в CNN вийшло термінове повідомлення про катастрофу літака МАУ в Тегерані. Ми всі були шокований, як таке може бути. Далі діяли за процедурою, яка ніколи раніше не була задіяна – за 27 років це перша катастрофа нашого літака.
Процедура описана, створюється кризовий штаб, в першу чергу, і він був скликаний вже о 9:30 ранку. Почався збір інформації, моделювання ситуації, що сталося. Особливо були незрозумілі для нас повідомлення ЗМІ про те, що катастрофа сталася через відмову одного двигуна, тоді як ми знаємо, що наші пілоти не один раз – особливо такі досвідчені – в разі відмови поверталися в аеропорт з більш далеких позицій. Ми повинні були все перевірити, звичайно, перевірили, що борт абсолютно новий, останні технічні роботи були проведені 6 січня.
Друге, в тій ситуації, в якій перебував борт, помилка екіпажу виключена, тому що він не так багато рішень приймає: про зліт, набір висоти, траса прокладена самим аеропортом Тегерана. На прес-конференції ми показували, що для нас це типовий маршрут. Всі західні компанії в напрямку Європи літають таким же точно маршрутом. Тому зовнішній фактор ми розглядали з найпершого дня, але інформації про те, що борт збитий, не було", – повідомив Дихне.
Стосовно безпечності Боїнгів Дихне пояснив, що Боїнги 737-800, 737-900 – це машини нової генерації, яка шляхом вдосконалення переросли в MAX, але це найпоширеніша, вважається у світі найнадійніша модель літака, дуже популярна і їх не можна прирівнювати до "Максим".
"Ми маємо у "Борисполі" сертифікований Боїнгом технічний сервіс обслуговування, єдина в Україні компанія, яка має власний центр сервісного обслуговування. Не можна порівнювати технічний стан літака і автомобіля, як кажуть в Одесі, це дві великі різниці. Технічний стан літака визначається ресурсом, це означає, що незалежно від того, стоїть літак або літає, агрегати змінюються", – додав президент МАУ.
"Я емоційна людина і такого, як зараз, ніколи не переживав. У мене іноді таке відчуття, що ми в фільмі, що це не про нас, що ми повинні бути у глядацькій залі, а не учасниками цього процесу, відчуття нереальності. Я не відчував такого психологічного стресу навіть тоді, коли проводжав свого батька в останню путь. Тому що для мене це було логічно і зрозуміло, і я не бачив в цьому несправедливості. Йому було 82 роки, він прожив життя. У мене ці почуття межують зі злістю. Це безпрецедентна чиясь недбалість, якісь ігри в войнушки", – поділився Дихне власними переживаннями про трагічну загибель найкращого екіпажу.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки