MENU

У соборі Відня під шаром бруду знайшли роботи художника німецького Ренесансу Дюрера

807 0

Роботи художника німецького Ренесансу Дюрера

У сувенірній крамниці Віденського собору Святого Стефана виявлені роботи майстра німецького Ренесансу Альбрехта Дюрера. Знахідка особливо інтригує, тому що вона являє собою перший доказ того, що Дюрер відвідав австрійське місто, відзначають мистецтвознавці.

Під час нещодавніх реставраційних робіт у соборі Святого Стефана, історичної віденської пам’ятки, коріння якої сягає в XII століття, експерти зробили чудове відкриття в тій частині церкви, яка тепер функціонує як сувенірний магазин. Згідно із заявою Федерального бюро пам’ятників Австрії, раніше невідомий твір мистецтва, що, на думку вчених, було виконано в майстерні німецького майстра епохи Відродження Альбрехта Дюрера і, можливо, навіть самим художником, з’явився з-під шарів бруду.

Настінний розпис являє собою зображення трьох святих. У центрі – покровитель Австрії святий Леопольд, його оточують святі Катерина і Маргарита. Під фігурами святих зображено основу вівтаря.

Читайте також: Паризькі музеї виклали у відкритий доступ понад 100 тисяч творів мистецтва

Експерти особливо зацікавилися малюнками святої Катерини і святої Маргарити, які були вигравірувані на свіжій штукатурці приблизно в 1505 році. Ці малюнки "без сумніву, належать художнику з кола Дюрера", згідно із заявою представників собору

Але фахівець з Дюреру Ервін Покорні робить ще один крок, заявляючи, що він "впевнений", що малюнки були зроблені самим майстром, тому що "жоден із помічників або послідовників Дюрера не зміг досягти такої якості мазків підмалювання".

Читайте також: Українські археологи відшукали близько 200 унікальних артефактів на Житомирщині. ФОТО

Робота в храмі Святого Стефана, можливо, була замовлена імператором Священної Римської імперії Максиміліаном I, що народився в Австрії. Як розповідає історик мистецтва Майкл Райнер, у біографії Дюрера XVII століття згадується настінний розпис, замовлений імператором, але жодних інших записів не збереглося.

На думку істориків, фігура святого Леопольда і нижня частина композиції були виконані іншим художником в 1510-х роках. Розфарбовані зображення були ще трохи пізніше.

Чому Дюрер вирушив до Відня – ще одне цікаве питання. Він міг би зупинитися там на шляху з Нюрнберга до Венеції. Або Дюрер, можливо, вирушив до Відня, щоб відвідати свого друга Конрада Келтіса, німецького вченого-гуманіста, який жив у місті між 1497 і 1508 роками.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Opinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини