MENU

Українські археологи відшукали близько 200 унікальних артефактів на Житомирщині. ФОТО

760 0

Унікальні артефакти на ЖитомирщиніІлюстративна світлина

Під час розкопок на території Звягельського замку в Новограді-Волинському Житомирської області археологи в одному із шурфів натрапили на 196 артефактів.

"Під час розкопок шурфу загалом було зібрано 196 предметів. Серед них фрагменти вінець, стінок, денець та ручок різноманітних типів глиняного посуду XVII-XIX століття, зокрема горщиків, мисок і полумисків, макітер, тарілок, глеків, покришок, мальованого і підполив’яного посуду, а також уламки пічних і декоративних кахлів, фрагмент чашечки тютюнової люльки, скляний шлак, шматки берести, фрагменти порцелянових і скляних посудин, залізні ковані цвяхи, лезо ножа і стрижень із загостреним кінцем, вироби із кольорових металів і гільз патронів, кістки дрібних і крупних домашніх тварин", – йдеться у повідомленні.

Фото – житомирський обласний краєзнавчий музей

Читайте також: Как технологии спасают архитектурные памятники в Украине и мире

Зазначається, що археологи заклали розвідувальний шурф у північно-західній частині замку, аби з’ясувати потужність і стан культурних нашарувань та відшукати оборонні споруди, які прикривали замок із західної сторони, зокрема кам’яну стіну і рів.

Шурф доведено до глибини 4,10 м. Зафіксовано, що культурні нашарування на зазначеній ділянці доволі потужні.

Фото – житомирський обласний краєзнавчий музей

Читайте також: Археологи відшукали стародавню християнську церкву та унікальні прикраси Аксумської імперії. ФОТО

"Під час зачистки на глибині 0,80-0,90 м від рівня сучасної поверхні вдалося натрапили на скупчення розкиданих каменів, а трохи нижче, у східній частині шурфу, і рештки власне стіни замку. Встановлено, що на зазначеній ділянці зовнішню стіну було зруйновано і, можливо, розібрано зверху та на глибину 1,20-1,35 м нижче рівня сучасної поверхні", – додають у музеї.

Дослідники припускають, що стіну замку могли знищити упродовж XVIII- ХІХ століття, коли власники міста, зокрема Любомирські, надали дозвіл на розбір оборонних споруд замку і використання каміння з них для будівництва культових споруд, наприклад, костелу.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Opinion


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини