В Україні створили пошуковий портал з документами про загиблих під час Другої світової
Пошуковий портал створили на базі Документального фонду Національного музею історії України у Другій світовій війні. Він містить дані про радянських військовослужбовців з України, які загинули чи зникли безвісти, а також поховані на її території.
Генеральний директор Національного музею історії України у Другій світовій війні Іван Ковальчук зазначив, що цей портал є прикладом упорядкування "похоронок" та облікових документів, розпорошених по військкоматах на пострадянських теренах, а також єдиний такого обсягу пошуковий портал.
Він нагадав, що 2020-го виповнюється 75 років із закінчення Другої світової війни, і цього року (за радянськими нормативами) має завершитися термін зберігання у військкоматах документів на загиблих.
Наразі електронний ресурс містить 258 011 записів і 311 572 документи щодо Київської та Житомирської областей. Упродовж 2020 року обіцяють викласти ще 110 тис. записів і 120 тис. документів. У перспективі – залучення до співпраці інших державних установ та створення на єдиній платформі всеукраїнського пошукового порталу загиблих військовослужбовців різних військових формувань періоду Другої світової війни.
Читайте також: В Instagram запустили акаунт, що через сторіз розповідає про трагедію Голокосту
Користувачі зможуть установити долі зниклих безвісти родичів, знайти документи, пов’язані із загибеллю військовослужбовців за посиланням.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки