MENU

В умовах війни і важкої економічної кризи держава не отримає за приватизовані об'єкти їх реальної вартості – експерт

382 0

Виставлено на розпродаж 737 державних підприємств

Уряд Зеленського-Гончарука готує тотальну прихватизацію залишків державної власності. Вже виставлено на розпродаж 737 державних підприємств, серед яких дослідні підприємства і констукторські бюро НАНУ, Укроборонпрому, Міноборони, та інші стратегічні об'єкти...

Кому дістануться за безцінь українські стратегічні державні підприємства?

Невже панам урядовим економістам не зрозуміло, що в умовах війни і важкої економічної кризи в Україну не прийде західний стратегічний інвестор, тому за приватизовані об'єкти держава не отримає їх реальної вартості.

Крім того, є пряма загроза, що через підставні фірми українська земля та стратегічні промислові об'єкти буде привласнено російським агресором!

Саме тому депутати опозиційних фракцій виступають за встановлення мораторію на приватизацію стратегічних, передусім інфраструктурних об'єктів. Народними депутатами зареєстровано законопроект щодо подовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення...

До речі, співвідношення між приватною і державною формами власності – це питання, яке кожна окремо взята держава має вирішувати самостійно, виходячи зі своїх конкретних умов і можливостей та з урахуванням історичного досвіду й менталітету свого народу. Цю думку підтверджує досвід розвинутих держав. Співвідношення форм власності (див. мал.) склалося скрізь по-різному: у Франції – 33% державної власності, в Німеччині – 30%, у Великій Британії-25%, США – 22%. В Україні частка державної власності становить менше 10%... Проте нашим "реформаторам" і цього замало, вони планують залишити в державній властноті не більше 15 стратегічних підприємств!

Читайте также: Чим закінчиться урядова криза?

На жаль, в Україні в результаті попередньої приватизації відсутні як раціональна структура виробництва, так і ефективний власник.За оцінками інституту економіки і прогнозування НАНУ приватизовані підприємства значно погіршили фінансовані показники, в результаті приватизації в Україні відбулося не підвищення ефективності, а пограбування державного майна і вивоз капітала ... ефективного власника так і не отримали.

Простий механічний продаж державних активів не може автоматично забезпечити трансформацію в ефективну приватну власність!

Чи можливе "автоматичне", без втручання держави, забезпечення таких співвідношень між працею і формами власності, щоб зростав добробут населення? Ні. Таке може статися тільки за активного втручання в цей процес соціально сильної, демократичної держави, яка діє в суспільстві, де встановилися співпраця і злагода, зумовлені соціальною необхідністю.

Читайте также: МВФ предупредил о возможном возвращении мировой экономики к Великой депрессии

Можливим варіантом розв'язання сучасних важких проблем України є врахування успішного європейського досвіду реформ, а саме орієнтація на змішану економіку, на соціалізований капіталізм, на активне державне регулювання, а це вимагає жорсткої відповідальністі владної еліти за наслідки реформ.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини