Фонд гарантування продає активи VAB банку за 200 млн, хоча може отримати 8 млрд від ексвласника
Фонд гарантування вкладів 6 лютого проведе повторний аукціон з продажу пулу активів ВіЕйБі Банку, в який входять права вимоги за кредитами.
Стартова ціна лотів – 1,17 мільярда гривень. У ході торгів вона може знизитися до 234,4 мільйона гривень (встановлена мінімальна ціна). Натомість ексвласник банку бізнесмен Олег Бахматюк пропонує повернути 8 мільярдів гривень, але відповіді на пропозицію від ФГВФО та НБУ досі не отримав.
16 січня Фонд гарантування вже виставляв на продаж вказаний пул активів. Тоді стартова ціна була 5,86 мільярда гривень. У ході торгів вона знижувалася до 1,17 мільярда гривень. Але зрештою лот так і не був проданий.
Читайте також: Верховный Суд встал на сторону Коломойского и против Нацбанка
Аукціон проводився на майданчику "Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн" (FFN). Єдиною угодою на цьому аукціоні став продаж ділянки землі на Закарпатті за 3 200 гривень, пише "ОБОЗ".
"ВіЕйБі БАНК" (VAB банк) був виведений з ринку рішенням НБУ разом з більшістю українських банків під час так званого "банкопаду" – масової ліквідації банків рішенням Нацбанку у 2014 році, хоча до того мав кредитний рейтинг на рівні uaAA (дуже висока надійність банку в довгостроковому періоді) і вважався одним з найнадійніших українських банків. Більшість кредитів у складі пулу перебувають в заставі НБУ.
Як заявляє Фонд гарантування, відповідні активи "до 10 разів торгувалися як окремо, так і у складі пулу в системі ProZorro.Продажі, але жоден покупець поки не виявив до них інтересу".
Читайте також: The New York Times: Самая большая проблема Зеленского связана с Коломойским
Ексвласник ВіЕйБі банку Олег Бахматюк пропонував виплату заборгованості банку перед державою в сумі 8 млрд грн з застосуванням механізмів реструктуризації. Відповіді на свою пропозицію від НБУ та ФГВФО бізнесмен і досі не отримав. Тим часом НАБУ розпочало допити 10 тисяч працівників аграрних компаній Бахматюка.
Як заявляє прес-служба агрохолдингу, причиною став конфлікт інтересів директора НАБУ Артема Ситника – він був визнаний судом винним у корупції та внесений до реєстру корупціонерів, що загрожує йому втратою посади. Головним свідком обвинувачення по цій справі був радник сестри Олега Бахматюка.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки