Вчені з’ясували, від яких тварин людина отримала новий китайський вірус
Епідемія нового смертельного вірусу в Китаї, як з’ясували експерти, почалася з рибного ринку в місті Ухань, але переносниками хвороби виявилися не риби.
З’ясувалося, що на ринку продавалися не тільки морепродукти, але і свині, птиці, кажани і навіть змії. Саме від останніх вірус, мабуть, і передався людям, пише НВ.
У новому дослідженні підтверджується, що пацієнти заразилися вірусом, який є різновидом коронавируса і був названий Всесвітньою організацією охорони здоров’я 2019 nCoV. Всі вони "піддавалися впливу диких тварин" на оптовому ринку в місті Ухань, де продаються морепродукти, птиця, змії, кажани і сільськогосподарські тварини.
Читайте також: Антисептики для рук неефективні проти вірусу грипу – дослідження
Провівши детальний генетичний аналіз вірусу і порівнявши його з наявною генетичною інформацією про різні віруси з різних географічних місць і видів господарів, дослідники дійшли висновку, що 2019 нCoV, мабуть, є вірусом, який утворився з комбінації коронавирусу кажанів і іншого коронавирусу невідомого походження.
Отриманий вірус розробив суміш або «рекомбінацію» вірусного білка, який розпізнає і зв’язується з рецепторами на клітинах-господарях. Таке визнання є ключем до проникнення вірусу в клітини-господарі, що може привести до інфекції.
Нарешті, команда виявила докази того, що 2019 nCoV, ймовірно, жив в зміях, перш ніж передаватися людям. Рекомбінація в білку, що зв’язує вірусний рецептор, могла дозволити міжвидову передачу від змії до людини.
Читайте також: Вчені визначили, які тварини є переносниками супербактерій
"Результати нашого еволюційного аналізу вперше показують, що змія є найбільш імовірним резервуаром диких тварин для 2019 nCoV. Нова інформація, отримана в результаті нашого еволюційного аналізу, дуже важлива для ефективного контролю над спалахом", – пишуть автори.
У супровідній статті наголошується, що, хоча для остаточного контролю над виникаючими вірусними інфекціями потрібні відкриття і розробка ефективних вакцин і противірусних препаратів, в даний час ліцензовані противірусні препарати також повинні бути перевірені на 2019 nCoV.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки