Чи на часі це зараз? 4 млн домогосподарств в Україні залишаться сам на сам з російськими серіалами та кремлівською пропагандою
28 січня українські телеканали припинять супутникове мовлення у відкритому доступі. Це означає, якщо ви – споживач безкоштовного супутникового телебачення, низка телевізійних каналів, до чиїх новин, детективів і мелодрам ви звикли, просто зникне з ваших екранів. Зможете дивитися їх, лише під'єднавши пакет супутникового оператора – за додаткові кошти.
Закодованими, тобто більше не доступними для тих, хто не платив, стануть понад 20 каналів, зокрема ті, що належать найбільшим медійним групам, а саме:
• "1+1 медіа": "1+1", "2+2", ТЕТ, "ПлюсПлюс", УНІАН ТБ, "Бігуді";
• StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий, М1, М2, "Оце";
• Inter Media Group: "Інтер", НТН, К1, К2, "Мега", "Піксель", Zoom, "Enter-фільм";
• "Медіа Група Україна": "Україна", НЛО TV, "Індиго TV".
Читайте також: Україні слід іти на культурний ризик
У відкритому доступі будуть "UA: Перший", нішеві та регіональні канали (тобто обласне і міське телебачення – там, де воно є), а також, як висловлюються представники супутникових операторів, "закордонне телебачення" – переважно російське. Грубо кажучи, якщо, наприклад, без "1+1" та "України" (як би ви до них не ставилися) ви ризикуєте залишитися, то НТВ, "РТР-Планета", "Звезда", "Москва 24", російський "Первый канал" та інші рупори кремлівської пропаганди, до яких дотягується ваша супутникова антена, як і раніше, будуть під рукою.
Безкоштовно, тобто даром.
Зрозуміло, що платні супутникові канали – загальноприйнята світова практика. І Нацрада з питань телебачення і радіомовлення (яка, до речі, досі вирішує питання: хто прокоментує виданню "ГОРДОН" наслідки цього кодування?), і представники медіагруп, чиї канали підлягають кодуванню, в один голос кажуть: цей крок, який анонсували вже не один рік, але постійно відкладали, необхідний для того, щоб українські канали змогли виробляти більше якісного контенту, а піратство в "супутниковій" сфері, яке процвітає буйним цвітом, нарешті вдалося перемогти.
Проте чи на часі це в нинішніх українських умовах, коли Україна зазнає втрат і страждає не тільки від російської військової агресії на сході, але й від інформаційної війни з Російською Федерацією?
Згідно зі статистикою, понад чотири мільйони домогосподарств в Україні користуються супутниковим ТБ. Щоб на екранах цих численних телевізорів замість українського телевізійного контенту не з'явилися чорні квадратики, людям потрібно буде встановити тюнер одного із двох операторів супутникового зв'язку, що діють на території України (це Viasat і ХtraTV) і замовити пакет каналів цього оператора.
Читайте також: Доки нам не байдуже, чи дурять нас, медіа мають майбутнє
За тюнер, який потрібно налаштовувати самостійно, замовник має заплатити 1099 грн. Якщо ж йому буде потрібна допомога майстра, щоб встановити й налаштувати, плюс ще 400 грн. Разом – 1499. Зауважу, що не всі пенсіонери в Україні отримують пенсію, якої на це вистачить. Цілком можливо, що пакет каналів до тюнера доведеться замовляти вже з наступної.
А на їжу – жебракувати.
Про жителів прифронтових і тимчасово окупованих територій, точніше, про те, як їм надати доступ до українських телеканалів (цікаво, у "Новоросії" є майстри, здатні налаштувати тюнер на "українську хвилю"?), вже мовчу.
До 28 січня оператори приваблюють потенційних клієнтів знижками: купи пакет за 59 грн на місяць замість 109 – і дивись своє національне телебачення, скільки влізе. Ну, або за 249 замість 299-ти – і влізе набагато більше.
"Краще подбайте про це зараз, – порадили мені в одній із фірм-операторів. – Потім це коштуватиме дорожче".
Цікаво, кому. Просто користувачу чи країні?
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки