MENU

Мовний скандал на "Плюсах" добре ілюструє цілий прошарок мешканців України – письменник

1899 1

Продюсерка серіалів і фільмів "1+1" Олена (чи правильніше – Єлєна?) Єремєєва вирішила прославитися за один день. Для цього пані не вигадала нічого кращого, ніж поділитися своїми "думками" про придатність української мови для використання в різножанровій кінопродукції.

Сказала вона, зокрема, таке: "За нашими спостереженнями, мелодрами українською мовою дивляться гірше, ніж комедії. Подивившись комедії, потрапивши у вир подій, вони просто не помічають, якою мовою вони дивляться продукт. Продукти у весняному сезоні ми зробили російською мовою, тому що українська складніше дається для цього жанру. Акторам поки ще важко працювати українською. Це збільшує виробництво, що потім впливає на бюджет. З комедіями українською простіше".

Читайте також: Журналіст вимагає публічних вибачень продюсерки "1+1" за расизм

Такі слова й позиція викликали в багатьох людей обурення. Мовляв, у нас чудова мова, нею вже знято прекрасні фільми, і ще з часів Котляревського жодних труднощів для використання її в мелодраматичних сюжетах не було. Навпаки: українську літературу й мову вже дві сотні років звинувачують у надмірній ліричності, ба навіть плаксивості. Але мене слова продюсерки телеканалу не обурили зовсім – вони викликали співчуття. Адже таким людям хоч кіл на голові теши, все одно нічого не доведеш, тож я й не вестиму тут суперечок і не наводитиму аргументів. Нема з ким дискутувати.

Бо слова Єремеєвої говорять насамперед не про українську мову, а про неї саму. Вони добре ілюструють думку цілого прошарку людей у нашій країні, які на тридцятий рік незалежності все ще живуть у Совєтському Союзі й міркують його категоріями. Це можуть бути успішні й багаті люди, які на вихідні літають у європейські столиці та вважають себе "просунутими", але насправді – дрімучі совки. Їм за це не соромно, бо вони цього просто усвідомлюють. Живуть собі, як сліпі продукти колоніальної політики, і вважають, що нав’язані їм імперські лекала – насправді є їхніми власними висновками. O sancta simplicitas!

Читайте також: Епоха вампірів триває, і кожним таким "ушануванням" ви продовжуєте їй життя – Забужко

Українців убивали у війнах і на Сибірі, знищували голодом і концтаборами, нівечили національну гідність і силами імперії навмисно вирощували манкуртів, щоб через століття систематичного знищення та приниження всього українського з’явилися українці, які самі виступатимуть проти своєї країни й культури, вигадуючи для цього різноманітні "аргументи". Таким людям і справді можна тільки поспівчувати, адже вони є тими "гомо совєтікусами", яких виростили на крові й обмані. Обмані, в який вони самі тепер свято вірять.

Але є ще один аспект у цій справі. Адже пані Єремєєва та її колеги фактично розписалися в низькій якості власного продукту. Орієнтуючись тільки на можливість продажу в країни СНД, вони визнали, що їхні серіали та фільми настільки ніякі, що можуть бути цікавими тільки в нерозвинених посткомуністичних країнах. І тут я змушений з ними погодитися, адже і справді ці панове виробляють таку ганбюу, яку соромно не те що продавати закордон, а й дивитися в Україні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрій ЛЮБКА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини