MENU

За притягнення невинного до кримінальної відповідальності одного вибачення замало, – Маляр

1017 0

суд вирок

Якщо слідчий або прокурор спочатку повідомили особі про підозру, потім провели досудове слідство і направили справу до суду з обвинувальним актом, а суд виправдав особу, скажімо по справі вбивства Шеремета чи по інших справах, то, окрім вибачень правоохоронців, треба ставити питання про їхню кримінальну відповідальність за притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності.

Більше того, виправдувальний вирок є підставою для відшкодування державою виправданій особі майнової та моральної шкоди завданої незаконними діями слідчого та прокурора. Про це написано у Законі "Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури і суду".

Читайте також: У справі Шеремета Аваков і Ко керуються квантовою криміналістикою

Звісно, було б справедливо стягувати ці гроші не з бюджету держави, а з тих, хто незаконно притягав до кримінальної відповідальності. Бо суми там немаленькі.

Скажімо, у 2018 Верховний суд залишив без змін рішення апеляційного суду, за яким держава повинна була компенсувати потерпілій 500 тис. грн за незаконне притягнення до кримінальної відповідальності, адже ця жінка була виправдана Дніпровським судом м. Києва після багаторічного слідства щодо неї. Є подібні рішення і зі значно більшою сумою відшкодувань.

Читайте також: Трансплантолог, якого зловили на хабарі $22 тис., відбувся штрафом і працевлаштувався

Цей пост зовсім не про причетність чи непричетність підозрюваних у справі Шеремета до його вбивства. Я нічого не стверджую і не заперечую, а чекаю на результати розслідування та суду, як і всі ви.

Цей пост про те, що у разі виправдувального вироку – у будь-якій справі – необхідно ставити питання про незаконність притягнення до кримінальної відповідальності правоохоронцями та про відшкодування шкоди. Тобто одного вибачення за законом замало.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Анна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини