MENU

Офіційна статистика про кількість зґвалтувань не відображає реальність – кримінологиня

763 0

Статистика про кількість зґвалтувань

На порталі World Population Review з'явилась статистика за кількістю зґвалтувань в різних країнах світу за 2019 рік (порівнюють не загальну кількість ґвалтувань, а в розрахунку на 100 тис. населення, тобто коефіцієнт).

Україна майже в самому кінці списку. В нас, справді, низький рівень зґвалтувань, у порівнянні з усім світом. Навіть з урахуванням латентності цього злочину.

В першій двадцятці разом з країнами Африки та Латинської Америки зустрічаються Швеція (найвищий рівень зґвалтувань серед розвинених країн), Австралія, Бельгія, США, Ісландія. І така тенденція тримається вже багато років.

Україна у 20-ці країн світу з найнижчим рівнем зґвалтувань.

Читайте також: Зміни до кримінального законодавства щодо захисту дітей прокладаються смертю самих дітей – криміналіст

В нас за даними World Population Review у 2019 вчинено 1,4 зґвалтування на 100 тис. населення (або 635 на 43 млн).

Я не знаю звідки в них кількість зґвалтувань по Україні у 2019 році – 635. Бо на сайті ГПУ, де є статистика по зареєстрованим злочинам, цифра на третину менша – 424 (і це ще я до зґвалтувань додала провадження за сексуальне насильство). Може вони склали всі злочини проти статевої недоторканості, разом з розбещенням та примусом до вступу у статевий зв'язок?

І зверніть увагу, що розраховували вони наш коефіцієнт на 43 млн. В мене ж коефіцієнт вийшов нижчий, ніж у світовому рейтингу, а саме – 1,1 на 100 тис. Бо я керувалась офіційною статистикою від ГПУ і даними електронного перепису на 37 млн.

Читайте також: Маляр: У розвинених країнах більше половини справ по сексуальному насильству розвалюється з формулюванням "недостатньо доказів"

Так, звісно, офіційна цифра не відображає реальність. Бо ніде у світі офіційна статистика кількості злочинів не відповідає справжній картині, адже про більшість вчинених злочинів ніколи не стає відомо правоохоронцям. Наші вітчизняні дослідження свідчать, що треба множити офіційні дані приблизно на 2 та додати до них випадки небажання поліції реєструвати заяву, випадки зґвалтувань в секс-індустрії. Але і тоді ми все одно будемо країною з низьким рівнем зґвалтувань у порівнянні з усім світом.

Скажімо, в США теж визнають, що не всі випадки реєструють, що поліція не хоче собі псувати статистику, що кваліфікують зґвалтування якось інакше, аби менше було насильства на папері – це є скрізь. Тобто і наші реальні цифри вищі, і в інших країнах також.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Ганна МАЛЯР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини