MENU

"Повний хаос". Що відбувалося на лайнері Diamond Princess, який став "кліткою" зі смертельним вірусом для майже 4 тисяч людей

1926 3

Diamond Princess

Вранці 19 лютого стало відомо, що пасажири круїзного лайнера Diamond Princess, де стався спалах коронавірусу COVID-19, почали залишати судно після двотижневого карантину.

НВ розповідає головні деталі навколо 14-денного ув’язнення майже чотирьох тисяч осіб.

Медики справляються гірше, ніж у Африці – враження японського епідеміолога

Японський експерт з інфекційних захворювань, професор Університету Кобе Івата Кентаро, що потрапив на лайнер Diamond Princess всього за день до зняття карантину, записав відеоблог, у якому розповів, що був шокований побаченим на судні.

"Медичні фахівці, що працюють всередині, перебувають під ризиком зараження, а практика (боротьби з вірусом) навіть гірша за ту, яку я бачив у Африці", – поділився Кентаро.

Професор зазначив, що на кораблі був відсутній поділ на "зелену", вільну від інфекції, і "червону", потенційно заражену вірусом, зони.

"Я був страшенно наляканий. Я дуже боявся заразитися COVID-19, оскільки неможливо визначити, де знаходиться вірус – відсутня "зелена зона", нема "червоної зони", він може бути де завгодно", – поділився епідеміолог.

Читайте також: Новий китайський коронавірус менш смертельний, ніж інші – ВООЗ

Також членами команди корабля порушувалися запобіжні заходи, зазначив він: деякі люди нехтували використанням захисних костюмів; приймали їжу, не знімаючи спеціальних рукавичок; а також користувалися своїми смартфонами, поки були в костюмах.

"Ніхто з боку фахівців не відповідав за запобігання поширенню інфекції, все контролювали бюрократи", – пояснив професор.

Те, що відбувається на кораблі він назвав "повним хаосом". За словами Кентаро, він бачив людей із симптомами лихоманки, які йшли через весь корабель у медичний центр, навіть не одягнувши захисний костюм, а самі медики часто нехтували використанням масок.

Відсутність поділу на "червону" і "зелену" зони і недотримання правил перебування в карантинній зоні, описані професором, дозволяють припустити, що деякі заражені вірусом пасажири Diamond Princess могли залишити судно в японському порту, залишившись без уваги з боку медпрацівників.

Як завершився карантин і скільки українців пербувало на борту

Лайнер Diamond Princess повинен був здійснити двотижневий круїз – з 20 січня до 4 лютого – по маршруту Кагосіма – Гонконг – Окінава, проте після того, як з’ясувалося, що один з пасажирів, що зійшли під час проміжної зупинки на берег, був заражений коронавірусом, корабель залишився на рейді в порту японського міста Йокогама.

На борту перебували 3700 осіб з десятка країн, станом на 18 лютого 542 з них були заражені вірусом COVID-19 (приблизно 15% від загальної кількості пасажирів).

17 лютого евакуювати з лайнера своїх громадян, які отримали негативні результати тесту на наявність в організмі вірусу, почали США, Канада, Південна Корея, Італія, Гонконг і Австралія.

Читайте також: Україна евакуює з Уханя лише здорових громадян, хворих залишать в Китаї

Серед майже чотирьох тисяч осіб на Diamond Princess перебували 25 українців, двоє з яких є членами екіпажу і заразилися коронавірусом. За інформацією на 12 лютого, вони перебували в лікарнях Токіо в задовільному стані. Як заявляв голова МЗС України Вадим Пристайко, одного з українців повинні були виписати з госпіталю 18 лютого.

Пасажири лайнера знімають відеоблог і критикують владу

Деякі з пасажирів, що перебували на борту туристичного судна Diamond Princess, записували відеоблоги, в яких розповідали про ситуацію всередині ізольованого від зовнішнього світу корабля і ділилися думками про те, що відбувається.

"Я завжди пишався, що я британець. Але це все за гранню. Я ніколи не відчував себе менш значущим для своєї країни, ніж зараз", – заявив у одному зі своїх блогів пасажир з Великої Британії Девід Абель, уривки з якого опублікувало видання "Настоящее время".

Інша пасажирка Diamond Princess – громадянка Австралії Аун На Тан, яка перебуває на кораблі з чоловіком і дітьми – звітує в Instagram. Зокрема, вона записала відео з каюти, а також публікує щоденне меню на лайнері.

Також з карантинної зони вела відеощоденник сімейна пара зі США – Шеріл і Пол Молескі. Серед іншого, вони записали момент своєї евакуації з судна.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини