Дубілет розібрався з вклеюванням касових чеків POS терміналів
В уряді повідомили, що бізнесу, який працює з касовими апаратами та банківськими терміналами для розрахунків зі своїми клієнтами, не потрібно зберігати копії чеків ітак звані Z-звіти.
Як повідомив міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет, майже всі опитані ним підприємці щодня вклеюють у різні паперові журнали копії з банківських (POS) терміналів та Z-звіти касових апаратів, які формуються наприкінці робочого дня.
"Ми звернулися в НБУ, Податкову службу та Міністерство фінансів. Скрізь нам відповіли, що зберігати чеки не потрібно", – заявив Дубілет, коментуючи вклеювання копій чеків з pos-терміналів:
"Дві прості речі, які я закликаю зробити бізнесменів, у яких є торгівельні точки.
Нещодавно я добрався до улюбленого Smartass позайматись спортом. Справа була ввечері, співробітниці рецепції закривали касу. Аж раптом я побачив, як вони старанно клеять якісь папірці у журнал.
Паперові журнали у мене завжди викликали ідіосинкразію. Особливо у рідному для мене місці.
Читайте також: Кабмін планує скасувати біля 40% форм Держстату, які заповнюють українські підприємства
Виявилося, що кожен вечір у журнали вклеювалися два типи документів — чеки пос-терміналів і Z-звіти з касового апарату.
Почав розбиратися.
По-перше, чеки пос-терміналів. Ми опитали багато бухгалтерів і продавців та виявили, що ці чеки у себе зберігають практично всі торгові точки. Вважається, що вони можуть знадобитися при податкових перевірках.
Ми звернулися в НБУ, податкову службу та міністерство фінансів. Скрізь нам відповіли, що зберігати чеки не потрібно.
За нашою ініціативою податкова дала офіційне роз'яснення: Щодо зберігання копій квитанцій платіжних терміналів
Другий тип документів, які часто "клеять" магазини – це так звані Z-звіти. Для цього бізнес часто веде Книги обліку розрахункових операцій (КОРО).
Читайте також: Українцям більше не потрібно гаяти час на те, щоб принести до державних органів банківські квитанції про сплату послуг, – Дубілет
Тут, як виявилося, від паперу теж можна позбутися! КОРО треба вести тільки в тому випадку, якщо у вас зламався касовий апарат, але ви хочете все одно провести операцію. Це трапляється вкрай рідко, майже ніколи.
Тому, дорогі бізнесмени, закликаю дати розпорядження по своєму бізнесу перестати зберігати всі ці папірці і, у разі можливості, скасувати реєстрацію КОРО.
Хай краще ваші співробітники концентруються на обслуговуванні клієнтів".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки