MENU

Рахункова палата: Невиконання держбюджету стало найбільшим за п'ять років

744 1

Рахункова палата: Невиконання держбюджету стало найбільшим за п'ять років

Виконання дохідної частини бюджету становить 96,3%, а не 99,1%, як повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, звітуючи перед парламентом 21 лютого.

Невиконання плану доходів державного бюджету в 2019 році майже на 38 млрд грн є найбільшим із 2015 року. Про це заявив глава Рахункової палати Валерій Пацкан, передає прес-служба відомства.

Пацкан зазначив, що виконання дохідної частини бюджету становить 96,3%, а не 99,1%, як повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук, звітуючи перед парламентом 21 лютого.

Читайте також: "Очищуємо країну від бруду": чим малий бізнес заважає Зеленському й Ко

"Невиконання плану доходів на 37,8 млрд грн є найбільшим із 2015 року. І це після внесення змін у четвертому кварталі до державного бюджету, зокрема зменшення доходів державного бюджету на 20,1 млрд грн", – підкреслив він.

Глава Рахункової палати додав, що дохідну частину бюджету вдалося наповнити за рахунок сплачених наперед податків, сума яких у грудні минулого року збільшилася на 9,4 млрд грн, тоді як у грудні 2018-го показник був 3,9 млрд грн.

На думку Пацкана, основна причина невиконання доходів - низька якість макроекономічного прогнозу.

Також він зазначив, що сума прямих іноземних інвестицій за підсумками року виявилася нижчою від прогнозованого показника – $2,5 млрд проти $4-4,5 млрд.

Читайте також: МВФ дал негативную оценку реформам в Украине и описал три сценария на будущее

Пацкан наголосив на необхідності "невідкладно вирішувати проблему балансування Пенсійного фонду".

"Витрати на пенсійні виплати щорічно збільшуються. У 2019 році вони становили майже 17% усіх витрат державного бюджету – близько 182 млрд грн. Крім того, загальний обсяг наданих Казначейством по 2019 рік позик на покриття тимчасових касових розривів Пенсійного фонду, порівняно із 2018 роком, виріс на 32,6%", – говорить глава Рахункової палати.

Крім того, він зазначив, що дефіцит держбюджету минулого року був найбільшим за останні п'ять років і становить 78 млрд грн.

Читайте також: Заплатят ли украинцы налоги с переводов по своим картам

Пацкан також не згоден з урядом, що витрати на обслуговування держборгу знизилися.

"Якщо порівняти із 2018 роком, то насправді витрати на обслуговування держборгу в 2019 році зросли на 3,8 млрд грн, або 3,3%", – стверджує він.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини