MENU

Яка епідемія насправді загрожує Україні?

819 0

ВІЛ

Останніми днями увага українців прикута до автобусів, каміння та коронавірусу, але чи знаємо ми стільки ж про епідемії від яких вже страждають сотні тисяч українців?

Чи критично українці оцінюють ризики розповсюдження COVID-19 – це окреме питання, але ми сьогодні поговоримо таки не про нього, пише Христина Бродич спеціально для УП.Життя.

Мені, як людині, яка присвячує весь свій професійний запал промоції серед населення свідомого ставлення до власного здоров’я та керує одним з найбільших проектів в сфері громадського здоров’я, дуже хотілося б, щоб українців більше турбувала епідемія з якою ми боремося вже десятки років.

Так, я кажу про епідемію ВІЛ в Україні.

Адже, за розрахунками Центру громадського здоров’я, близько 238 тисяч українців живуть з ВІЛ.

Ми впроваджуємо проект USAID HealthLink у 12 регіонах, який є найбільшим проектом з тестування в Україні, щоб допомогти виявити та залучити до лікування людей, які живуть з ВІЛ.

Читайте також: Медицина без страху – місія неможлива?

Головна проблема, з якою ми стикаємося в процесі – це залучення до тестування саме тих людей, які є носіями вірусу, але не знають про це.

Для пошуку таких людей ми адаптували кращі світові практики, такі як тестування партнерів людей, які живуть з ВІЛ (так зване індексне тестування).

Також, вкрай важливою є "прицільність" тестування, тобто ефективність виявлення.

За даними Центру громадського здоров’я, щорічно в Україні на ВІЛ обстежуються до 2,5 млн українців і лише один серед ста протестованих має позитивний статус.

Новітні практики, такі як індексне тестування, які ми використовуємо в нашому проекті дають нам змогу підвищити цей показник у понад десять разів.

Для впровадження таких підходів на національному рівні вкрай важливо навчити наших медичних працівників ними користуватися.

Також, беручи до уваги трансформацію, яка триває в медичній сфері, є необхідність залучити до тестування лікарів первинної ланки для підвищення загальних показників виявлення та профілактики.

А для цього їх також треба навчити.

Тому саме на навчання та координацію тисяч лікарів ми скеровуємо найбільше зусиль у проекті USAID HealthLink.

Для загального доступу до перевіреної інформації, як для медиків, так і для загального населення, про те коли і кому варто тестуватись та де це можна зробити, ми розробили спеціальний онлайн портал prozdorovia.in.ua

Кожний тренінг, кожна хвилина інвестованого часу в навчання вимірюються кількістю врятованих життів.

Читайте також: "Уханьська істерія" та маніпулювання емоціями

І це підтверджують результати проекту: у 2019 році кожного 3-го нововиявленого пацієнта з ВІЛ в Україні, знайшли завдяки зусиллям проекту USAID HealthLink.

Це означає що 5 499 українців дізнались про свій статус та отримують допомогу.

А отже це 5 499 врятованих життів, в яких ще більше рідних, дітей і так далі.

Проте в Україні ще й досі близько 70 тисяч людей інфіковані ВІЛ, але не знають про свій статус. А отже не отримують необхідне лікування та ризикують своїм життям.

Допомогти цим людям можна тільки спільними зусиллями, як громадськості, так і медичної спільноти.

Тож якби до епідемії ВІЛ, від якої страждає так багато наших співгромадян, було прикуто стільки ж уваги скільки до коронавірусу, яким не інфікувався ще жоден українець, ми б вже давно її подолали.

Адже лікування ВІЛ вже давно винайдено.

Терапія від ВІЛ доступна в Україні, а ті пацієнти, які її приймають живуть нормальним життям.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Христина БРОДИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини