Новим прем’єр-міністром стане колишній топ-менеджер компанії Ахметова – ЗМІ
Денис Шмигаль
Завтра, 4 березня, Верховна Рада відправить у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука, а замість нього призначить Дениса Шмигаля, міністра розвитку громад, який до цього працював топ-менеджером компанії ДТЕК олігарха Ріната Ахметова.
Про це hromadske повідомили джерела у керівництві партії "Слуга народу".
Таку пропозицію депутатам правлячої фракції зробив президент Володимир Зеленський.
Зазначимо, що депутати не можуть звільнити Гончарука без його заяви про відставки, бо новий уряд має рік імунітету. Однак за словами співрозмовників hromadske, Гончарук вже написав заяву про відставку з посади прем’єра.
Також після засідання фракції "Слуга народу" депутат Олександр Дубінський зачитав журналістам, які кадрові зміни очікують на Кабмін. Усі вони збігаються з наведеними нижче, які hromadske повідомили джерела у керівництві партії "Слуга народу".
Читайте також: Зеленський підміняє демократію політичною лотереєю – Портников
Так, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який працював і за минулої влади, знову залишиться на посаді. Водночас міністерка фінансів Оксана Маркарова, яка також була в уряді Гройсмана, після 4 березня піде з посади.
Міністр розвитку економіки та сільського господарства Тимофій Миловавнов залишиться в Кабміні, але зосередиться на аграрному комплексі – його відомство розділять, і він очолить Міністерство агропромислового комплексу.
Замість Маркарової Мінфін очолить Ігор Уманський, який вже обіймав цю посаду як виконувач обов’язків в другому уряді Юлії Тимошенко з 8 квітня 2009 року до 11 березня 2010-го.
Свою посаду також втратять міністрека охорони здоров'я Зоряна Скалецька, міністр оборони Андрій Загороднюк, міністерка освіти Ганна Новосад, міністр Кабміну Дмитро Дубілет, міністерка у справах ветеранів Оксана Коляда, міністерка соціальної політики Юлія Соколовська та міністр закордонних справ Вадим Пристайко.
На своїх посадах залишаться міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, міністр юстиції Денис Малюська, міністр інфраструктури Владислав Криклій. Щодо міністра енергетики Олексія Оржеля йдуть консультації.
Читайте також: На позачерговому засіданні Ради планують замінити 4 міністрів, – джерело
Очолити Міноборони має Андрій Таран, він кадровий військовий, зокрема працював військовим аташе при посольстві України в США. Від початку війни на Донбасі був представником України у Спільному центрі контролю і координації на Донбасі, входив до робочої підгрупи з питань безпеки у Тристоронній контактній групі в Мінську. Також Таран працював першим заступником командувача Сухопутних військ ЗСУ.
Замість Скалецької МОЗ очолить хірург Ілля Ємець, який вже працював на цій посаді – він був міністром охорони здоров'я в уряді Миколи Азарова у 2010-2011 роках. Через такий короткий термін (до одного року роботи) він не підпадає під люстрацію. Наразі Ємець очолює державний Центр дитячої кардіохірургії.
Дмитро Кулеба не тільки залишиться на посаді віце-прем'єра з питань євроінтеграції, а й очолить Міністерство закордонних справ.
Новим міністром Кабміну стане Олег Немчінов. Він у 2006-2010 був депутататом Львівської обласної ради від Української народної партії. З 11 квітня 2017 року – Державний секретар Міністерства молоді та спорту Україну, а до цього працював у Держприкордонслужбі.
Міністром розвитку економіки (вже без сільського господарства) стане економіст Роман Жуковський, він працював в Управлінні з питань економічної політики та впровадження економічних реформ Адміністрації президента.
Міністеркою соціальної політики стане Марина Лазебна, за прем'єра Гройсмана вона очолювала Державну соціальну службу, але Кабмін Гончарука звільнив її.
Нагадаємо, 4 березня о 16 годині Верховна Рада збереться за позачергове пленарне засідання на вимогу президента України Володимира Зеленського. Серед іншого депутати будуть розглядати кадрові зміни в Кабінеті міністрів.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки