MENU

Сивоха мали б затримати й віддати під суд – журналіст

1862 3

"Хитка платформа" – таку назву має публікація "Дня" про невдалу спробу презентації так званої "Національної платформи примирення та єдності" в Києві. Тож завдання, яке стоїть переді мною, об’єктивно водночас і полегшене, й утруднене: не потрібно ще раз переповідати перебіг подій на цій презентації, а водночас слід звести повтори вже сказаного – зокрема й у наведених "Днем" дописах у соцмережах – до мінімуму.

Отже: Сергій Сивохо, по-перше, цілеспрямовано дискредитує найвищу владу в Українській державі, по-друге, виступає як небезпечний провокатор, по-третє, об’єктивно грає роль "агента впливу" російських спецслужб.

Тепер по пунктах. Офіційно Сивохо всюди – в мас-медіа та в різних акціях виступає як радник секретаря РНБО Данілова. Хоча останній каже, що це, мовляв, один із позаштатних радників, що він виступає лише від свого імені та не уповноважений представляти офіційну позицію РНБО, все це, як то кажуть, розмови на користь бідних. У масовій свідомості позиція Сивоха асоціюється з позицією саме РНБО (нагадаю, що її очільником, за Основним Законом, є президент Зеленський – той самий, який, за словами Сивоха, довіряє йому ледь не в усьому).

Читайте також: В'ятрович вимагає покарати Єрмака й Кучму за державну зраду. ДОКУМЕНТ

Невже Зеленський і Данілов настільки, м’яко кажучи, наївні, що цього не розуміють? І невже вони не здатні скласти два та два, щоб одержати правильну відповідь, яке враження весь цей цирк справляє на західні посольства, а отже, і на уряди? А саме: що Україна в особі її влади наразі заперечує факт російської агресії (про нього Сивохо не згадав) і готує суспільство до капітуляції не лише перед Кремлем, а й перед його маріонетками на Донбасі, отже, Україну разом із її владними особами можна просто "списати", викинути на смітник історії та не перейматися нею?

Наступне. Нагадаю дещо зі сказаного Сивохо: "Ми зацікавлені працювати з питанням щодо того, як вирішувати конфлікт на Донбасі. Ми не зареєструвалися офіційно, бо віримо в демократичні цінності. Ми хочемо створити майданчик для всіх, хто поділяє наші цінності й готовий працювати над об’єднанням нашої країни". Чудово! Тим часом демократія – це не останньою чергою процедура. Але Сивохо цього начебто не знає – і від імені невідомо кого закликає до співпраці міжнародних партнерів, щоби (вдумайтесь!) "корегувати державну політику, щоб інститути влади могли користуватися нашими продуктами". Тобто йдеться про відвертий намір поставити свою "платформу" за допомогою тиску ззовні над легальними органами державної влади.

І нарешті головне в цьому сенсі – намір"звертатися з ініціативою про спільну роботу до громадських організацій на непідконтрольних територіях, але лише тих, хто займається гуманітарними питаннями". Певен, читачі "Дня" обізнані з розповідями тих заручників, яких удалося визволити та які провели місяці чи навіть роки в "підвалах" тих терористичних структур, які звуться в ОРДЛО "органами безпеки". І з тим, яка "свобода" громадського життя буяє на окупованих територіях. А це означає, що всі ті "громадські організації", які підуть на контакт у разі реалізації "платформи", повністю контролюватимуть окупанти. Якщо ж справді хтось на тих територіях спробує зайнятися гуманітарними питаннями, піде на контакт із "платформою" Сивоха і при цьому зробить несанкціоновані "крок уліво, крок управо" (а це неминуче, рано чи пізно в соціумах тоталітарного типу), то йому простелеться шлях "на підвал"…

Що цікаво, Сивохо заявив: до перемовин не залучатимуть тих, хто стріляє. На заувагу, яким чином влада з’ясовуватиме, чи конкретні мешканці ОРДЛО не були залучені в "незаконні формування" (точніше – у підпорядковані РФ два "армійські корпуси"), він не відповів.

Читайте також: Безсмертний: Прагнучи кремлівських оплесків, Зеленський здає національні інтереси. ВІДЕО

Тепер про "агента впливу". Як автор статей і брошур про діяльність радянських і російських спецслужб на Заході та Сході, оцінюю Сивохо як типового "агента впливу" таких служб нинішньої РФ. Якщо Зеленський і Данілов не знають, що зазвичай вкладається в це поняття, нехай пошукають в інтернеті чи погортають відповідну літературу. Бо ж такі агенти аж ніяк не обов’язково перебувають у штаті й одержують грошову винагороду, зовсім ні. Проте вони діють з тих чи інших мотивів проти своєї країни і на користь агресивного "русского мира". Отож якщо цей персонаж не буде публічно, з гучним тріском викинутий із РНБО та із числа довірених осіб президента, надто багатьом доведеться вважати найвищу владу України антиукраїнською та нелегітимною. Із відповідними наслідками для неї та для країни.

І на закінчення. Сивохо у Facebook звинуватив у зриві презентації "великі гроші". Він заявив: "Деяким мир не потрібен! Вони хочуть війни. Тому що війна – це бізнес і великі гроші. Вони зірвали презентацію, але не зупинять наш рух до миру. Ми продовжуємо нашу роботу і наш діалог". Складається враження, що Сивохо міряє все  грошима, що для нього патріотизм – це міф.

Дехто в соцмережах зауважив, що штовхати Сивохо в жодному разі не треба було. То хай той дякує, що українців такі миролюбні. Прихильники де Голля під час війни чи по її закінченні повісили б Сивохо на першій-ліпній гілляці, що витримала б його вагу. І він би міг донесхочу репетувати, що у Франції, мовляв, не війна з окупантом, що Гітлер і нацисти тут ні при чому, а коїться "внутрішній конфлікт" – і що цікаво, законної влади на чолі з маршалом Петеном і бунтівної "Вільної Франції" генерала де Голля…

Утім, українська ситуація дещо інша. Є законна влада, яка має захищати країну. Затриманим і відданим під суд, як на мене, мав би бути Сивохо за відверто антидержавну агітацію та підтримку агресора. На жаль, в Україні, схоже, сьогодні немає ані поліції, ані спецслужб, ані судів, які б переймалися національними інтересами та служили країні, а не своїм начальникам.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини