У Зеленського здають усі позиції України щодо Донбасу
Те, що підписали в Мінську Леонід Кучма й голова Офісу президента України Андрій Єрмак, інакше як зрадою національних інтересів України, не назвеш. Тепер, якщо узгоджену в Мінську угоду буде остаточно підписано 25 березня, і Київ її дотримуватиметься, це означатиме, що Україна фактично визнає маріонеткові "ДНР" і "ЛНР" стороною переговорів про врегулювання на Донбасі.
Рішення про заснування "консультативної ради" – це повна здача всіх позицій України в донбаському питанні. Не розуміти це може тільки божевільний. Адже до "ради" увійдуть як представники Києва, так і представники загарбників, і вони разом займуться розробкою проєктів політичних і правових рішень щодо врегулювання конфлікту. Росія ж повністю зніме із себе відповідальність за стан на окупованій частині Донбасу, її більше не буде вважатимуть державою-окупанткою. І залишиться лише один крок до скасування санкцій, чого і прагне Путін. При цьому славні громадяни Росії успішно залишаться служити в "1-му" і "2-му" "армійських корпусах" загарбників, а інші там просто не служать тепер, і все російське озброєння та бойова техніка на Донбасі залишаться, а обстріли з боку російських окупантів і колаборантів на лінії зіткнення не припиняться.
У разі, якщо 25 березня рішення про заснування "консультативної ради" буде підписано після консультацій із представниками ОБСЄ, а також із представниками Франції та Німеччини, Україна в подальшому провадитиме перемовини про звільнення полонених і тимчасово затриманих осіб і про припинення вогню не з Росією, а з її маріонетками з ОРДЛО. І конфлікт на Донбасі у світі сприйматимуть як внутрішньоукраїнський, як про те поспішив повідомити товариш Зеленського з команди КВК Сергій Сивохо, що закінчилося для нього конфузом.
Основним завданням "консультативної ради" буде, згідно з підписаною угодою, "здійснення діалогу, консультацій і підготовка пропозицій щодо проєктів політичних і правових рішень із урегулювання конфлікту відповідно до Комплексу заходів, зокрема щодо проведення виборів в окремих районах Донецької та Луганської областей України". До "консультативної ради" мають увійти по 10 представників із правом вирішального голосу від України й від окремих районів Донецької та Луганської областей. Із правом дорадчого голосу в "раду" увійдуть по одному представнику Росії, Франції, Німеччини й ОБСЄ.
Читайте також: Крок назустріч капітуляції: Україна на шляху до прямих перемовин із загарбниками
При цьому критерії і порядок призначення членів "ради" визначають Україна, окремі районами Донецької та Луганської областей України, Російська Федерація, Федеративна Республіка Німеччини, Французька Республіка й ОБСЄ самостійно. Частина з 10 місць української квоти в "консультативній раді", напевно, відійде партії Медведчука – Бойка. І тоді ми бачитимемо чудову картину, коли кремлівські маріонетки просто вестимуть діалог одне з одним, а українські представники й міжнародні спостерігачі з інтересом дивитимуться на це.
Андрій Єрмак, разом із заступником голови адміністрації президента Росії Дмитром Козаком, який брав участь у переговорах в Мінську, стверджує, що "ніяких кроків, які б сьогодні створювали правове поле для представників так званих ОРДЛО, їхнього визнання, не існує. Ніяких прямих переговорів. Про це мова не йде. Ми говоримо про створення платформи, на якій громадяни України, що мешкають сьогодні й на контрольованій, і на неконтрольованій територіях, можуть спілкуватися щодо питань, які узгоджені в пакеті Мінських домовленостей". Іще він стверджує, що до "консультативної ради" мають увійти лише ті особи, які не вбивали українських військових.
Однак за таким критерієм нинішній ватажок загарбників ОРДО Денис Пушилін, що ніколи не тримав у руках зброї, і "чинний голова уряду ДНР" Олександр Ананченко цілком годяться для представництва до "консультативної ради". За потреби Москва без зусиль підбере десяток цілком благонадійних донбаських маріонеток для участі в ній. Але від цього вони все одно не перетворяться на "представників народу Донбасу", а залишаться лише представниками своїх кремлівських кураторів.
Єрмак із пафосом проголошує: "Ми вважаємо, єдині з ким ми можемо й будемо говорити – це люди, які не пов'язані зі збройним конфліктом, які не вбивали наших військових, які сьогодні мешкають на непідконтрольних територіях. Так, із цими людьми ми готові говорити". Але підбирати людей від ОРДЛО все одно ж буде Москва, нехай навіть через своїх місцевих маріонеток, і підбере, звичайно ж, таких же маріонеток.
Читайте також: На догоду Кремлеві Зеленський провокує внутрішній громадянський конфлікт
Те, що говорить голова Офісу президента України, погано узгоджується з текстом підписаної в Мінську угоди. Вона означатиме визнання Києвом "ДНР" і "ЛНР" де-факто, чого, власне, і прагне Москва, яка перетворюється на посередницю та спостерігачку, на кшталт Німеччини та Франції, але не на учасницю конфлікту на Донбасі. А наразі під прикриттям цієї капітулянтської угоди Медведчук і його посіпаки завдали бліц-візит до Москви. Вони явно претендують на те, щоб зайняти частину української квоти в "консультативній раді".
При цьому не йдеться про негайне припинення вогню, так само як і про встановлення українського контролю над кордоном із Росією на Донбасі як неодмінну умову проведення вільних і чесних виборів на окупованій частині Донбасу. Так само, як не йдеться про наявність на окупованій частині Донбасу російських військ і необхідності їх виведення. Це схоже на прийняття російської концепції "іхтамнет" і відкриває шлях до включення злоякісної колаборантської пухлини у здорове тіло України, до втілення в життя ще однієї давньої мрії Кремля.
Проти положення про "консультативну раду" вже відбулася стихійна акція патріотичних активістів біля стін Офісу президента. Поки що збурена вулиця – це єдине, що по-справжньому лякає Зеленського та його нашвидкоруч сформовану команду. І вже біля 40 депутатів із правлячої партії "Слуга народу" виступили проти угоди, яку збираються підписати 25 березня.
Це може привести до того, що для ухвалення законів, необхідних для реалізації положення про "консультативну раду", Зеленському доведеться спиратися на голоси партії Медведчука – Бойка, що для президента означатиме повний внутрішньополітичний провал й обвальне падіння рейтингу. 73% українців не для того віддали за нього свої голоси, аби Зеленський блокувався з тими, хто ніколи не приховував, що є агентами Кремля. Проти цієї капітуляції мають повстати всі справжні патріоти України, незалежно від мови, якою вони говорять, і змусити депутатів, які представляють їх у Раді, відхилити угоду про "консультативну раду" щодо Донбасу
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки