MENU

Крок назустріч капітуляції: Україна на шляху до прямих перемовин із загарбниками

1135 2

Спостерігачі вже звикли, що велика частина засідань Тристоронньої контактної групи в Мінську виявляється рутинними спробами досягти компромісу, що, як правило, не досягають цілей, пише Віталій Портников для "Белсат" 

Однак останнє засідання, на якому були присутні очільник офісу Володимира Зеленського Андрій Єрмак і заступник голови Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, вже сьогодні виявляється однією з головних політичних тем в Україні. Виявляється завдяки одному тільки рішенню "консультативної ради" в рамках політичної підгрупи Тристоронньої контактної групи.

Читайте також: В'ятрович вимагає покарати Єрмака й Кучму за державну зраду. ДОКУМЕНТ

Довга назва не повинна камуфлювати суті. Тристороння група – це консультації представників Росії, України та ОБСЄ. Представники маріонеткової "влади" псевдореспублік у цій групі входять до складу російської делегації, що не дає Росії змоги мати вигляд "посередника" в конфлікті на Донбасі. "Консультативна рада" формуватиметься з 10 представників України та 10 представників ОРДіЛО із правом вирішального (!) голоса. Представники ОБСЄ, Росії, Німеччини та Франції будуть у цій раді лише спостерігачами.

Перетворення Росії з агресора на посередника

Тобто по суті офіційний Київ зробив серйозний крок на шляху до проведення прямих перемовин із ватажками псевдореспублік і до перетворення Росії з агресора на "посередника", на чому Володимир Путін та інші російські керівники наполягали із 2014 року.

Під час президентства Петра Порошенка Київ жорстко відмовлявся від цих вимог Москви. Зрушення в потрібну Кремлю сторону почалися тільки після обрання на посаду президента Зеленського, а конкретніше – після зміни голови Офісу президента. Єрмак, який отримав величезні повноваження після відставки свого конкурента Андрія Богдана та зміг навіть переформатувати на свою користь уряд України, поки що на переговорахі з Москвою рухається у фарватері, заданому Козаком.

Цей фарватер для Кремля аж ніяк не новий. У всіх конфліктах, які Росія влаштовувала на пострадянському просторі, Москва постійно наполягала на прямих перемовинах із "керівниками" окупованих територій. Ні Молдові, ні Грузії це не принесло відновлення територіальної цілісності. Однак Росія домоглася головного – перетворення з агресора на "посередника". Російська армія перебуває на території Придністров’я до сьогодні, проте Росію вважають "посередником" і "миротворцем" у конфлікті.

Читайте також: Безсмертний: Прагнучи кремлівських оплесків, Зеленський здає національні інтереси. ВІДЕО

Таким же посередником і миротворцем Росія вважалася і до російсько-грузинської війни 2008 року, хоча її військові, оформлені в ролі миротворчого контингенту СНД, захищали "суверенітет" Абхазії та "Південної Осетії".

Асиметрична федералізація для України?

Тож на Донбасі Кремль не придумав нічого нового. Путін із першого ж для після окупації українських територій діяв за добре знайомим сценарієм єльцинських часів. Із тією лише різницею, що тоді Москва була зацікавлена просто у збереженні контролю над колишніми радянськими республіками, а зараз її турбує ще й скасування санкцій.

Поки що про те, що українське керівництво погодилося на прямі переговори із ватажками загарбників говорять тільки в Москві, окупованих Донецьку й Луганську. Українське керівництво, поза всяким сумнівом, інтерпретуватиме створення "консультативної ради" як простий технологічний крок для вирішення "проблем простих людей" – Зеленський завжди прикривається цією нехитрою тезою, коли потрібно зробити черговий крок назустріч Путіновим вимогам.

Біда тільки в тому, що в рішенні про створення "консультативної ради" немає ні слова стосовно "простих людей", зате йдеться про необхідність політичного врегулювання конфлікту. І нам іще належить зрозуміти, що саме ховається за цим формулюванням, чи не новий "план Козака", чи не нова асиметрична федералізація, тільки вже не для Молдови, а для України.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини