MENU

Союз влади з епідемією матиме жахливі наслідки – Портников

1914 1

У всіх країнах цивілізованого світу думають тільки про те, як зупинити поширення смертоносного вірусу та пом'якшити наслідки боротьби із пандемією для економіки, пише Віталій Портников для "Еспресо"

Вчорашні політичні суперники замислюються про те, щоби створити уряди національної єдності й забувають не лише про суперечності, а й про взаємну ненависть.

Читайте також: У Зеленського здають усі позиції України щодо Донбасу

І тільки тут, у Києві, продовжують розмірковувати про те, як проштовхнути в парламенті актуальний політичний порядок денний влади. Втім, не тільки тут. У Москві теж у космічному темпі організовують схвалення конституційних поправок, які дозволять Володимирові Путіну довічно правити своєю нещасною країною, запевняють, що нічого не завадить референдумові й параду на честь 9 травня. І хотілося б зрозуміти, що таке це "нічого"? Якщо, наприклад, буде карантин, десятки, а то й сотні випадків зі смертельними наслідками – все одно референдум і все одно парад?

Те ж саме питання хочеться поставити Володимирові Зеленському: чи піде сьогодні Україна російським або європейським шляхом? Чи думатиме влада про те, як мінімізувати наслідки епідемії або як використовувати епідемію? Причому відразу скажу: ніякого такого вибору просто немає.

Резонансні рішення із суперечливих питань призведуть до масових протестів. Масові протести зірвуть карантин і тільки збільшать небезпеку поширення епідемії. А якщо смертність досягне "італійських" значень, нікому – зокрема і представникам самої влади – буде геть не цікаво, які норми прописані в законах про земельний ринок або про особливий статус окупованих територій.

Читайте також: Треба зупинити політичне мародерство – В'ятрович

Президент, уряд, парламент і влада на місцях повинні сьогодні зосередитися на одній, головній меті – боротьбі з епідемією та мінімізацією наслідків для економіки і для громадян. Ніяких інших завдань для влади сьогодні немає і бути не повинно. До актуального порядку денного доведеться повернутися тоді, коли загроза зникне – можливо, в цілком нових політичних і економічних умовах.

Якими ці умови будуть, сьогодні не знає ніхто. Але якщо влада захоче божеволіти й замість боротьби з епідемією намагатися використовувати епідемію, можна з упевненістю сказати – тоді ці умови будуть жахливими.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини