MENU

Біда, коли при владі корупціонери, але трагедія – коли неуки

1665 2

Шмигаль

18 березня Прем’єр-міністр доручив Мін`юсту підготувати законопроект про право Президента самостійно вводити надзвичайний стан в Україні. Такі дії неконституційні та протизаконні!

У відповідності з п.31 статті 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить "затвердження протягом двох днів з моменту звернення Президента України указів про введення надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях…"!

Читайте також: Замість дати людям змогу виживати своєю працею Зеленський посилює феодалів – Пекар

У відповідності із чинним Законом "Про правовий режим надзвичайного стану" та його 5 і 6 статтями чітко прописано порядок введення надзвичайного стану:

1. Пропозиція РНБО або КМ.

2. Указ Президента з обов‘язково визначеними 5 пунктами обґрунтування та завдань.

3. Затвердження ВР.

Читайте також: Союз влади з епідемією матиме жахливі наслідки – Портников

Тому ініціативи Шмигаля про розробку законопроекта про виключне право Президента вводити надзвичайний стан є неконституційними і протизаконними. Нагадаю конституційним неукам і правовим телепням, що законопроект про внесення змін до Конституції мають право подавати лише Президент або не менше третини народних депутатів. (Дивись статтю 154 Конституції України). Отож, зрозуміло, що змінами до Закону не можна позбавити конституційного права ВР затверджувати надзвичайний стан, а законопроект про внесенння змін до Конституції КМ не має повноважень подавати. Я переконаний, що високопосадовці та й усі державні службовці мають складати тести на знання Конституції України! Інакше біда бідою й хаос із безвідповідальністю!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Микола ТОМЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини