MENU

Чотири українських романи, які допоможуть відволіктися від новин

713 0

Підбірка книжок

В умовах продовження карантину та постійних невтішних новин важливо вміти відпочивати. Вимушені обмеження та тривога даються взнаки, тому треба зосереджуватись на чомусь іншому, крім моніторингу кількості хворих. Один із можливих варіантів переключення – читання творів українських письменників.

У цій добірці ви обов’язково знайдете книжку, яка вам подарує натхнення та відверне увагу від побутових справ. Залишайтеся вдома, бережіть себе та читайте книжки, пише видавець Тимур Курганов у блозі для НВ.

1. Записки українського самашедшого, Ліна Костенко

Ліна Костенко – українська письменниця, шістдесятниця та живий класик. Вона лауреатка низки премій, зокрема Шевченківської та Премії Антоновичів. Записки українського самашедшого – перший прозовий твір Ліни Костенко, який вийшов друком 2010 року.

Роман написано від імені 35-річного програміста, який на тлі особистої драми намагається "просканувати" світ. Він прагне збагнути все, що відбулося в нашому суспільстві та країні від часів здобуття незалежності, фіксує події навколо та власні рефлексії на них. Паралельно він також розказує про стосунки з дружиною, батьком, сином, сусідами й друзями. Книжка цікава своєю формою – вона написана на межі публіцистики, літописання, щоденників і, звичайно, художньої літератури.

Читайте також: Оглядачка: Не поспішайте з висновками. Не всі українські серіали "лайно", і ось чому

2. Фелікс Австрія, Софія Андрухович

Софія Андрухович – українська письменниця, перекладачка та публіцистка. Роман Фелікс Австрія був опублікований у 2014-му, а цього року його було екранізовано.

У книзі йдеться про австрійське містечко Станіславів кінця XIX – початку XX століття. Розповідь ведеться від імені жінки на ім'я Стефа, яка живе разом із Адель та її чоловіком Петром. Читачеві потрібно буде розгадати стосунки цих двох жінок, які мають міцний духовний зв’язок, наче "сплетені стовбури дерев". Звичний плин їхнього життя порушує дивний хлопчик Фелікс, який може ховатись у найменших закутках. Його поява змушує жінок переосмислити власні стосунки і по-новому поглянути на минуле.

3. Бурштин, Василь Тибель

Василь Тибель – сучасний український письменник. Його перші літературні спроби були ще в студентські роки, проте публікуватися він почав після 2010 року.

Бурштин – перший в історії України твір, у якому в основі сюжету лежить актуальна проблема добування цього напівдорогоцінного каменю. У романі йдеться про чоловіка, який мав унікальну помпу, що могла вимивати бурштин із найболотянішого дна. Випадково обмовившись про це, він став об'єктом полювання для місцевих бандитів і продажних поліцейських (часом гірших за мафію). У романі описано справжні війни, що точаться навколо добування бурштину, адже селяни захищають свій незаконний бізнес від законної влади. Тут є і містика, і легенди, і пригоди, і протистояння добра і зла.

Читайте також: Google оцифрує понад 100 тисяч книжок минулих століть, вони будуть у безкоштовному доступі

4. Лютеція, Юрій Винничук

Юрій Винничук – український письменник, журналіст, редактор. Розпочав свою літературну діяльність у 1970-х рр. з написання поетичних творів.

У романі Лютеція два головних герої – Юрко Винничук (нехай читач сам вирішує, наскільки цей персонаж автобіографічний) та Іван Вагилевич. Перший намагається дізнатися більше про своє походження та родину, а другий зайнятий любовними походеньками. Проте їм обом у снах приходить панночка – Лютеція, і кожен із них намагається знайти цю таємничу дівчину. Перепоною для них є таємнича організація, яка намагається будь-якими способами не дати героям відшукати її. У романі показано два світи, в одному з яких точиться Велика Битва. Звістки про неї ціною власного життя приносять мужні Листарі, до яких і належить Лютеція.

Ця добірка вмістила лише найменшу частину всього розмаїття сучасної української прози, але зосереджується на її яскравих представниках. Ці романи захоплюють не лише нетривіальним сюжетом, а й мовою написання. І наведені книжки – чудовий привід поповнити власну бібліотеку української літератури.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Тимур КУРГАНОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини