MENU

Нині боротьба в нашому гібридному суспільстві точиться саме за цих громадян

535 0

Нині українські інтелектуали, зокрема Оксана Забужко, Микола Рябчук, Віталій Портников визначили головне завдання України, що полягає у відстоюванні української ідентичності.

У зв'язку з цим виникає проблема: українські громадяни, що є росіянами за походженням, бо саме російська національна меншина в Україні найчисленіша. Чи підтримають вони українську ідентичність?

Одначе мені здається, що більше значення все ж має питання повернення до українства зрусифікованих етнічних українців, які нині переважно належать до розряду "какаяразніца". За цих громадян і точиться в Україні боротьба.

А щодо етнічних чи радше ідейних росіян в Україні, то й серед них є чимало українців. Нагадаю, що 40% із 736 членів "Клуба русских националистов города Киева" становили таки етнічні українці.

Просто не знаю, що нині приваблює людей в російські ідентичності: Росія – відстала країна, російська мова не має вже порівняно з українською такого колосального потенціалу, як це було в СССР, російська культура, звичайно, є імперською та блискучою, але ж українські громадяни хочуть масової культури, що скрізь приблизно однакова.

Така перевага України як демократія чомусь громадян не надихає. Тяжко жити в гібридних суспільствах.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Роксана ХАРЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини