MENU

Ексміністр назвав п'ять шлюзів, які слід відкрити для економічного порятунку

990 0

Що повинна робити одна з найбідніших країн Європи, коли перекритий шлюз мобільності, а резервуар валових заощаджень щодо ВВП – один із найнижчих у світі? Швидко й широко відкривати інші шлюзи:

1) Фінансовий. МВФ готовий підтримати Україну у збільшеному розмірі, якщо буде ухвалено два закони: про банки та землю. Варто пам'ятати, що за даними Financial Times зараз до МВФ за підтримкою звернулись 80 країн. Грошей на всіх точно не вистачить.

Читайте також: Наша економіка в її нинішньому вигляді не має шансів, потрібні рішучі заходи для порятунку – Пекар

2) Монетарний. Отримання міжнародної фінансової підтримки у збільшеному розмірі дасть НБУ обґрунтованішу можливість знизити облікову ставку. Це потягне за собою зниження відостнових ставок, насамперед у державних банках, що дасть бізнесам змогу перекредитуватися на кращих умовах, знизивши таким чином кредитне навантаження.

3) Фіскальний. Я не чув, щоби будь-яка країна у світі говорила зараз про секвестр бюджету. Навпаки, усі розробляють, затверджують і вже впроваджують масивні програми підтримки громадян (зокрема безробітних), сімей і підприємств (і малих, і великих). Зважаючи на безпрецедентність кризи, країни не бояться заходити навіть у великий дефіцит бюджету.

Читайте також: Криза – час проаналізувати й осідлати тренди

4) Регуляторний. Прекрасний час дерегулювати ринки праці, капіталу й землі, трансформуючи країну з економічно невільної у вільну (нарешті).

5) Бюрократичний. Різні органи влади мають ресурси, які можуть бути вкрай потрібні іншому органові в іншому місці. Зазвичай таке на перший погляд просте перекидання ресурсу є вкрай ускладненим зайвими бюрократичними процедурами. Прекрасний час їх усунути.

Державо, відкрий країні шлюзи її економічного порятунку!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Павло ШЕРЕМЕТА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини