MENU

Зеленський опинився на руїнах влади – Портников

2838 4

Верховна Рада 30 березня зібралася для проведення трьох позачергових засідань. Парламентарі вже встигли призначити нових міністрів, ухвалити низку антикоронавірусних законопроектів і проголосувати за так званий "антиколомойський" – "банківський" закон, пише Віталій Портников для "Белсат"

Все заради "банківського" закону

До парламенту довелося приїхати і президентові України Володимирові Зеленському після того, як депутати не підтримали запропонованих ним нових кандидатів на посади міністрів охорони здоров’я та фінансів, і під загрозою опинилося голосування за найважливіший закон, який передбачає неможливість повернення колишнім власникам раніше націоналізованих або виведених із ринку банків.

Через цей закон довелося навіть відкласти пленарне засідання Верховної Ради, оскільки профільному комітетові спочатку не вдалося зібрати необхідний кворум для його затвердження.

Читайте також: Портников: Зеленський і його "слуги" хворі. І ця хвороба значно страшніша за коронавірус

Може здатися, що приїзд президента переломив ситуацію. Однак для того, щоби призначити нових міністрів і схвалити в першому читанні "банківський" закон, знадобилася підтримка опозиційних фракцій. А кандидатуру міністерки енергетики, раніше представлену на зустрічі президента із фракцією "Слуги народу", відкликав уже сам Зеленський.

Без "банківського" закону Україна не має шансів отримати допомогу Міжнародного валютного фонду. Однак цей закон зачіпає інтереси олігарха Ігоря Коломойського, який сприяв перемозі Зеленського на президентських виборах.

Саме на телеканалі Коломойського "1+1" демонстрували серіал "Слуга народу", який змусив мільйони українців повірити, буцімто керувати країною, що воює, так само легко, як зніматися в невибагливій "мильній опері". І саме цей канал став головним пропагандистським знаряддям олігархів у боротьбі з колишнім президентом Петром Порошенком.

Читайте також: Зеленський постав перед власною нікчемністю – Портников

Претензії Коломойського до Порошенка були добре відомі. Це насамперед націоналізація "Приватбанку", без якої Україна не могла домогтися оздоровлення банківської системи й отримання міжнародної допомоги. І зрозуміло, що від наступника Порошенка Коломойський зовсім не очікує згоди з вимогами МВФ – невипадково з перших же днів після перемоги Зеленського на виборах олігарх говорить про можливий дефолт України.

Дефолт не входить у плани Зеленського

Однак дефолт, та ще й під час епідемії, відверто не входить у плани Зеленського – ось чому його конфлікт із Коломойським виявився неминучим. Цей конфлікт означає одночасно втрату керованості в державних структурах. У ситуації, коли необхідно приймати важливі для збереження країни рішення, Зеленський опинився без парламентської більшості, із несформованим урядом, ключових міністрів якого замінили буквально через кілька тижнів після призначення (при тому, що багато міністерських місць залишаються вакантними), корупційним скандалом у власному офісі й із двома структурами управління в регіонах – обласними адміністраціями та "штабами" боротьби з епідемією, керувати якими президент доручив олігархам.

Як у цій ситуації функціонуватиме українська держава – при тому, що епідемії коронавірусу не дають ради значно налагодженіші системи управління – сьогодні не знає ніхто. Саме тому можна сказати, що найголовніші проблеми в українців іще попереду.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини