MENU

Карантинні обмеження запроваджено в неправовий спосіб – думка

1023 0

Не знаю, як в інших країнах, але в нас коронавірусна ситуація ускладнена ще й величезною правовою бентегою, руйнівні наслідки якої, гадаю, стануть зрозумілими лише згодом.

1. Тлумачення "громадських місць", яким скористалися і Кабмін, і київська влада, не базується на законодавстві й не випливає з норм законодавства (докладніше тут).

Читайте також: Українці змушені перекладати на свої плечі левову частку роботи безпорадної влади

Зокрема, "явочним порядком" "громадськими місцями" оголосили всі місця в Києві, де місцева влада колись заборонила паління тютюну – хоча ніхто навіть і не намагався довести, що перше та друге – це одне й те саме.

Таким чином, щодо чинних відсьогодні, 6 квітня, обмежень пересування громадян містом можна сперечатися, наскільки ті чи ті з них доцільні по суті, але спосіб їхнього впровадження й обґрунтування дуже скидається на правову сваволю.

2. Кабмін, запроваджуючи правила карантину, перевищив свої повноваження й обмежив низку конституційних прав громадян у спосіб, не передбачений Конституцією – що вже стало підставою для позову одного одеського правника до Окружного адміністративного суду Києва (коментар автора до позову тут).

Читайте також: У часи пандемії Україні загрожують некоментентна влада й несвідомі громадяни

Суть у тому, що частину введених Кабміном обмежень у наявному правовому полі можна було б запровадити лише через режим воєнного чи надзвичайного стану (ст. 64 Конституції), чого владою зроблено не було.

Я не в усьому згодний із автором згаданого позову по суті його вимог (деякі з оскаржуваних ним обмежень особисто я вважаю практично доцільними), але бентега полягає в тому, що уряд країни встановлює прецедент позірно легітимного (в очах більшості громадян) обмеження конституційних прав цих громадян у неправовий спосіб – і текст позову докладно обґрунтовує таку правову оцінку.

Повангую, що надолужити економічні втрати після завершення епідемії та карантину буде набагато легше, ніж розв'язати цей клубок правових проблем, у який вже потрапило все наше суспільство на чолі з зевладою.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Олексій ПАНИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини