MENU

Евросоюз из-за COVID-19 вводит новые правила въезда

2479 0

Евросоюз из-за COVID-19 вводит новые правила въезда

Єврокомісія підготувала нові рекомендації щодо впровадження тимчасового обмеження на необов'язкові поїздки в Євросоюз.

Про це повідомляє пресслужба посольства України в Естонії.

Зокрема передбачається:

1. Продовжити тимчасове обмеження всіх необов'язкових подорожей з третіх країн на територію ЄС+. Відповідно до Кодексу Шенгенських кордонів і національного законодавства, прийнятого для забезпечення узгодженості дій в боротьбі з COVID-19, прикордонним органам ЄС дозволяється відмовляти у в'їзді громадянам третіх країн у разі, якщо вони мають відповідні симптоми, перебували в зоні ризику зараження і можуть потенційно становити загрозу для здоров'я населення.

Читайте також: Президент на півтора терміну: як Польща намагається уникнути виборів під час кризи

Також держави-члени ЄС можуть застосовувати заходи, зокрема вимагати від громадян, що в'їжджають на їхню територію, пройти самоізоляцію або подібні заходи після їхнього повернення з регіону, який постраждав від коронавірусу. У разі виїзду з території ЄС, прикордонні служби проводитимуть перевірки осіб з метою виявлення випадків зараження COVID-19 і не дозволятимуть подорожувати хворим на коронавірус особам.

У той же час, до переліку осіб з особливими функціями або потребами, на яких обмеження не поширюються (медичні працівники, прикордонники, транспортний персонал, дипломатичний корпус, транзитні пасажири, пасажири, які подорожують у зв'язку з невідкладними сімейними обставинами або потребують міжнародного захисту), було додано сезонних працівників у сфері сільського господарства.

Читайте також: Костянтин Матвієнко: Україна має взяти діяльну участь у побудові посткризового світу​​​​​​​

2. Спрощення транзитного режиму для репатріації громадян ЄС і членів їхніх сімей. Згідно з рекомендаціями, держави-члени ЄС повинні сприяти подальшому транзиту громадян ЄС і членів їхніх сімей, незалежно від їхнього громадянства, а також громадян третіх країн та їхніх утриманців, які мають посвідку на проживання і повертаються до держави ЄС свого громадянства або місця проживання. Доказами щодо транзитного проїзду можуть служити підтвердження про бронювання квитків на літак, поїзд і т.д. (Дозволяється отримувати такі докази безпосередньо на кордоні, наприклад купувати квитки в аеропорту або на вокзалі).

3. Зменшення кількості оформлених віз у консульських установах держав-членів ЄС.

Консульським установам країн-членів ЄС пропонується надавати мінімальні послуги для оформлення віз конкретним категоріям заявників (учасники заходів з військових питань або безпеки, з невідкладних медичних причин, інші категорії, визначені у пункті 1 рекомендацій і т.д.). Крім цього, від осіб, які отримали візи, під час перетину кордону вимагати обґрунтування їхньої поїздки з проханням надати підтверджуючі документи, а також інформувати про необхідність пройти обстеження стану здоров'я і, в певних випадках, дотримуватися режиму самоізоляції після прибуття на територію ЄС.

Читайте також: Белорусский праздник весны, труда и пандемии

4. Продовження термінів перебування іноземців, у зв'язку з обмеженнями на поїздки, у т.ч. для громадян третіх країн, які не потребують оформлення віз. Особам, які не потребують оформлення віз і змушені перебувати на території держави-члена ЄС більше дозволених 90/180 днів, мають оформлятися національні довгострокові візи або дозвіл на тимчасове проживання компетентними національними органами.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини