MENU

Православні християни святкують Великдень

440 0

Православні християни святкують Великдень

Православні християни в Україні і понад 60 країнах світу 19 квітня святкують день Воскресіння Христового. Це найдавніше і найважливіше свято у християнстві. Але цього року Україна відзначає Великдень у незвичайних умовах: у країні введений карантин через пандемію коронавірусу COVID-19. 

Великдень за юліанським календарем відзначають Православна церква України, Українська греко-католицька церква та Українська православна церква (Московського патріархату).

Момент воскресіння Ісуса Христа не описаний в канонічних новозавітних текстах. Священне писання, а також деякі апокрифічні джерела розповідають лише про події, пов'язані з цим дивом, нагадує Корреспондент.net.

Після смерті Спасителя його таємний учень Йосип Аримафейський звернувся до римського намісника, прокуратора Іудеї Понтія Пілата з проханням забрати тіло покійного.

Читайте також: Великдень серця. Цьогорічні особливості Воскресіння Господнього

Отримавши дозвіл, Йосип поховав Ісуса Христа в своєму склепі, розташованому в саду біля Голгофи, і завалив вхід до гробниці важкою кам'яною плитою.

Тіло Спасителя було поховане в п'ятницю (Страсну п'ятницю, Велику п'ятницю) напередодні іудейської Пасхи.

На світанку третього дня до печери попрямували учениці Ісуса Христа, які прибули разом з ним в Єрусалим із Галілеї. Вони хотіли намастити тіло покійного спеціальними пахощами.

Підійшовши до гробниці, жінки побачили, що камінь біля входу відсунутий, склеп порожній. У ньому залишилися лише похоронна плащаниця – полотно, яким було обгорнуте тіло. 

Жінки-мироносиці першими з послідовників Ісуса Христа дізналися про диво воскресіння і повідомили про це іншим його учням. День, в який відбулися ці події, нині називається неділею.

Великодня Служба Божа триває всю ніч. Опівночі настає її урочистий момент, коли священик промовляє "Христос воскрес!", а всі присутні відповідають "Воістину воскрес!".

Великдень святкують протягом 40 днів, але  найурочистіше – перший тиждень, Світла седмиця, протягом якої щодня відбуваються богослужіння. Вони точно повторюють службу великодньої ночі.

Читайте також: В Храме Гроба Господня в Иерусалиме сошел Благодатный огонь. ВИДЕО

Після служби на Великдень рано вранці починають освячувати паски, яйця, м'ясо, рибу, масло, ковбаси та інші святкові страви, які віряни приносять у гарних кошиках, прикрашених рушниками і свічками. Потім люди розходяться по домівках і "розговляються".

За святковим столом, який рекомендовано накривати пишно й різноманітно, у Великдень заведено збиратися всією сім'єю.

Першими, як відомо, треба їсти крашанки. Потім усі мають взяти по шматочку паски, після чого можна їсти й інші страви.

Вважається, що у світле свято Великодня обов'язково всі повинні веселитися. А хто сумуватиме, тому загрожує невдалий рік.

Читайте також: З'явилися нові чутки про дату продовження карантину в Україні​​​​​​​

Цього року Великдень відзначається під час пандемії коронавірусу, тому Президент Володимир Зеленський закликав українців утриматися від відвідування храмів і залишатися вдома, а низка телеканалів веде трансляції богослужінь.

На великодні вихідні до 21 квітня в країні посилені карантинні заходи. У низці міст не працюють навіть продуктові магазини, а деякі населені пункти повністю закрилися.

У столиці в святкові дні правоохоронці контролюватимуть дотримання правил обмежень у публічних місцях, парках і скверах, біля храмів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини