Вчені назвали найефективніші заходи запобігання зараженню COVID-19
Частинки вірусу SARS-CoV-2 (жовті) під електронним мікроскопом
SARS-CoV-2 здатний жити на різних поверхнях лячно довго. Чи означає це, що людина може переносити коронавірус на одязі?
Вірусологи Кетлін Джордан і Вінсент Сюй, що проводили масштабні дослідження шляхів передачі вірусів, стверджують: одяг не є основним джерелом зараження, пише НВ.
У лабораторних умовах була доведена здатність коронавірусу жити на тканині до двох днів, проте потрібно розуміти, що ці цифри не застосовні у звичайному житті. Сприятливими факторами для вірусів вважаються вологість і тепло, а тканина має сітчасту структуру, тому під час прогулянки до супермаркету велика частина збудника, що осіла на одязі, просто засохне і вивітриться.
Звичайна людина, що дотримується гігієни, самоізоляції та не контактує з хворими COVID-19, може не турбуватися про зараження через одяг. У її випадку прання з милом або порошком буде достатньою мірою профілактики коронавірусу.
Читайте також: Як імунна система бореться з коронавірусом
Але це правило діє лише для людей, які не перебувають поблизу вогнища зараження. Для медиків і осіб, що контактують з хворими краще застосувати додаткові заходи. Згідно з дослідженнями вчених з Уханю, велика кількість вірусу накопичується на взутті та рукавах одягу. Тому їх необхідно дезінфікувати та змінювати частіше.
Отже, взуття може бути небезпечним? І так і ні. В половині досліджуваних випадків на підошвах взуття медиків був виявлений SARS-CoV-2. Але взуття не контактує з дихальними шляхами, тому знявши його та помивши руки, можна не турбуватися про зараження.
Правда, виникає питання, чи можна принести вірус на підошвах, а потім передати його улюбленцеві? Адже випадки інфікування домашніх тварин вже були.
Читайте також: Чому вчені досі не можуть відповісти на питання, коли закінчиться пандемія?
Швидше за все, відповідь ні – оскільки в кожному з цих епізодів домашній улюбленець захворів після контакту з SARS-CoV-2-позитивним господарем. Тому в Великобританії ветеринари рекомендують ізолювати тварин, чиї господарі захворіли.
В цілому, основним шляхом зараження COVID-19 залишається контакт із носієм. Тому найефективнішими заходами є соціальне дистанціювання, носіння маски або респіратора, самоізоляція і регулярне миття рук. Сумлінно виконуючи рекомендації фахівців, ви зробите все можливе для профілактики захворювання.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки