Держава й місто мають інвестувати гроші в людей, територію та пам'ять. Інакше таких ганебних скандалів не уникнути
Все треба робити вчасно. У міста Києва було чверть століття, щоби створити музей Бабиного Яру чи Єврейський музей із відповідною експозицією. На словах – ніхто не був проти, ясна річ, але де-факто нічого не було зроблено.
І тоді прийшли великі російські олігархи з великими американськими доларами. Це той аргумент, який відчиняє будь-які двері – від президента починаючи. Маючи гроші й мету – сформовано зіркові наглядові ради, найнято за нормальні гроші, а не так, як в Інституті історії – на третину ставки – істориків, і справа пішла.
Читайте також: Зеленський розповів про меморіал у Бабиному Яру: здивувався навіть ізраїльський журналіст
У процесі з'явилися обґрунтовані підозри, що сенси нового музею перекладуть вину нацистів на місцеве населення, відірвуть "Голокост від куль" від загальної картини геноциду на окупованих Гітлером територіях і будуть м'якою силою в російській гібридній історичній війні, де всі борці за Україну – "фашисти" й "антисеміти".
І тут з'явився худрук проекту Хржановський із виразно тоталітаристськими й садистськими нахилами (хто не читав серії статей Івана Козленка про його кінопроєкт – зробіть це).
Читайте також: Подарунок із "сюрпризом": для Києва й України підготували троянського коня
Не можна, щоб усе суспільство було об'єктом чужих ідей та експериментів. Це дуже чутлива тема, і впевнений, що "понаєхавшему" на кілька років росіянинові не можна довірити її реалізацію.
Але повертаємося на початок – держава й місто мають інвестувати гроші в людей, територію та пам'ять.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки