MENU

Німеччина найбільше в Європі наростила витрати на оборону

267 0

Глобальні військові витрати торік зросли найбільше за десятиліття, Німеччина стала лідером за витратами у Європі.

Про це йдеться у доповіді Стокгольмського міжнародного інституту досліджень проблем миру (SIPRI) про тенденції у військових витратах основних країн-гравців у 2019 році.

Загальна сума військових витрат за 2019 рік являє собою збільшення на 3,6 відсотка в порівнянні з 2018 роком і найбільше щорічне зростання витрат з 2010 року.

До п'ятірки країн, які витрачали у 2019 році на оборону найбільше і на частку яких припадало 62% витрат, увійшли Сполучені Штати, Китай, Індія, Росія і Саудівська Аравія. Це перший випадок, коли дві азійські держави увійшли до трійки країн, які витрачають на оборону найбільше.

Читайте також: Трампова атака на Китай і ВООЗ не варта довіри

Німеччина за військовими витратами лідирує у Європі.

Військові витрати Німеччини зросли на 10% у 2019 році, до 49,3 мільярда доларів. Це було найбільше зростання витрат серед 15 країн, які найбільше витратили на оборону у 2019 році.

"Зростання військових витрат Німеччини частково можна пояснити сприйняттям збільшеної загрози з боку Росії, яке поділяють багато держав-членів Організації Північноатлантичного договору (НАТО)", – говорить Дієго Лопес Да Сілва, науковий співробітник SIPRI. "Водночас, однак, військові витрати Франції і Британії залишалися відносно стабільними" – додав він.

Читайте також: Стара платівка: Китай бреше про боротьбу з епідемією за схемою російської пропаганди

Різко зросли військові витрати держав-членів НАТО в Центральній Європі: наприклад, витрати Болгарії зросли на 127%, головним чином за рахунок оплати нових бойових літаків, і Румунії – на 17%. Загальні військові витрати всіх 29 держав-членів НАТО в 2019 році склали 1,035 трильйона доларів.

У 2019 році Росія стала четвертою у світі за військовими витратами, збільшивши на 4,5 відсотка, до 65,1 мільярда доларів. "При 3,9% ВВП тягар військових витрат Росії був одним з найвищих в Європі в 2019 році", – каже Олександра Куімова, науковий співробітник SIPRI.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини