Цушко – ознака провалу концепції "тільки нових облич" у владі
Василь Цушко
Василь Цушко очолював МВС в уряді Януковича та був міністром економіки в уряді Миколи Азарова. Тепер він претендує на посаду заступника міністра фінансів в Кабміні Дениса Шмигаля та, можливо, поєднає її з позицією глави Митної служби.
Дехто, почувши про таку кадрову ініціативу, заговорив про крах концепції нових облич. Однак це – передчасні висновки. Ті, хто про це говорять, неуважно слідкують за заявами президента. Адже у лютому, коли ще був уряд Гончарука і не відбулася ціла низка кадрових рішень, Володимир Зеленський в інтерв’ю сказав, що саме по собі нове не означає щось краще та більш ефективне, тобто новизна – не ознака якості, і що зараз потрібен баланс молодості та досвіду. Стало очевидним, що для виконавчої влади потрібні люди з досвідом і управлінськими якостями.
В іншому недавньому інтерв’ю Зеленський сказав, що шукає ідеальних міністрів і хотів би мати ідеальний уряд. Проте це – ілюзія та емоційне перебільшення, тому що ідеальних урядів – кращих в усьому, які всім подобаються – просто не буває в природі й ніколи не було.
Президент шукає більш ефективних виконавців і прагне дотриматися балансу молодості й досвіду. Це очевидно, якщо подивитися на призначення, які сталися в березні, і ті, що обговорюються зараз (за деякими виключеннями). Як правило, йдеться про досвідчених управлінців, які вже працювали у владі і мають досвід розв’язання конкретних управлінських проблем.
Читайте також: Вся президентська рать: як Зеленський формує команду влади і хто йому в цьому допомагає
Втім, ідея призначити в уряд Шмигаля Василя Цушка – доволі дивна. Ця ініціатива викликала багато критики. І іміджево вона працює на шкоду Зеленському, тому що поки що я не бачив жодного позитивного відгуку на цю ідею.
Зокрема, хоча б якусь "історію успіху" Цушка складно згадати. Відтак, складно і зрозуміти: чому саме він? Не сумніваюся, що хтось наполегливо просуває цю кандидатуру.
Однак, з політичної точки зору, подібне кадрове рішення навряд чи піде Зеленському на користь. Потенційні результати роботи Цушка на цій посаді – ще далеко, та й не факт, що вони будуть. А от втрати, певний негатив – уже наявні.
Повертаючись до "концепції нових облич"… Навіть якщо на посади в уряд приходять молоді міністри (як правило, це покоління самого Зеленського, тобто 40-45 років), вони вже мають певний управлінський досвід (хоча і не державного управління). Це стосується і міністра фінансів, і міністра економічного розвитку, і міністра охорони здоров’я.
Читайте також: Профнепридатність як ідеологія: Зеленський і його "слуги" проголосили курс на войовниче невігластво
Посилення уряду за рахунок управлінців із досвідом – це нова лінія президента Зеленського, яка зовсім не означає повну відмову від "концепції нових облич".
Оптимальний варіант – якби "нові обличчя" мали досвід (хоч і не державного штибу). Але зараз Зеленський уже не має колишньої перестороги – "тільки нові обличчя". Відмова від принципу "тільки нові" відбулася, і це нормально. Тому що попередній формат щодо виключно нових людей, як з’ясувалося, не спрацював.
Гадаю, щодо Цушка ще немає остаточного рішення. Цілком імовірно, що критику, яка лунає з приводу цієї кандидатури, і сам Зеленський, і Офіс президента візьмуть до відома.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки