Свого часу до влади вже приходив "мировторець" на ім'я Володимир. Й ось до чого це призвело
150-річчя із дня народження Володимира Леніна, як і слід було очікувати, із більшою цікавістю пригадали в Росії, ніж в Україні. А дарма. Ленін – це завжди урок.
Читайте також: "Слуга їдла": президентська партія пливе назад у пізній совок
Він захопив владу, обіцяючи співвітчизникам мир. "Декретъ о мирѣ" – це був перший декрет радянської влади, саме готовністю вийти з Першої світової війни більшовики відрізнялися практично від усіх інших політичних партій тодішньої Росії. І вони виконали свою обіцянку, вийшли з коаліції з Великою Британією та Францією, підписали Брестський мир з Німеччиною...
Тільки ніякого миру це не забезпечило. Почалася громадянська війна, така виснажлива, що нещасні мешканці колишньої Російської імперії забули про Велику війну, з якої вони так прагнули вийти. "Іспанка", тиф, голодомор, сталінські репресії... Неможливо навіть порівняти кількість жертв 1914–1918 років і кількість жертв 1918–1941.
Читайте також: Росія поставила Зеленському три жорсткі вимоги, і це тільки початок – Портников
Але найважливіше, що того самого 1941 року більшовикам, попри все їхнє небажання, довелося знову воювати з Німеччиною і повертатися до союзу з Великою Британією та Францією.
А за сто років після Брестського миру нащадки тих, хто повірив у декрети Леніна, знову повірять в те, що "нужно просто перестать стрелять" і проголосують за іншого Володимира-миротворця. І мотузка невідворотного розвитку трагічних подій знову почне стискатися на українській шиї.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки