У Нацбанку анонсували введення в обіг нової монети. ВІДЕО
Від 3 червня 2020 року в Україні в обігу з’являться нові монети номіналом 10 гривень.
Про це повідомили у пресслужбі Нацбанку.
"Це – частина комплексного рішення з оптимізації та оновлення банкнотно-монетного ряду гривні, що триває від 2014 року та має на меті забезпечити в Україні надійніші та захищеніші від підроблень банкноти, зручність готівкових розрахунків та економію коштів для держави. Введення в обіг нових обігових монет номіналом 10 гривень завершить цей процес", – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, монети поступово замінять банкноти у результаті природного зношення, тож громадянам не потрібно здійснювати обмін, а користуватися банкнотами можна буде необмежений період часу.
Читайте також: Як гривні стати грошима
"Завдяки комплексним змінам номінальний ряд гривні зрештою скоротиться до оптимального розміру – 12 номіналів. Усього в ньому залишиться 6 номіналів монет (10 та 50 копійок, 1, 2, 5 та 10 гривень) і 6 номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1000 гривень). Таке співвідношення є не лише зручним для здійснення розрахунків і задовольняє потреби української економіки в готівці, але й відповідає практиці провідних центральних банків (Канади, Великобританії, Австралії, Данії, Угорщини, Чехії, Японії, тощо). Із урахуванням терміну служби монет заміна банкнот низьких номіналів на відповідні номінали монет дасть змогу державі заощадити близько 1 млрд гривень", – пояснили у НБУ.
Читайте також: Нацбанк випустить монету, присвячену Пацюку
За прогнозами регулятора, на першому етапі в обіг введуть 5 мільйонів монет номіналом 10 гривень, які розподілять між підрозділами Нацбанку у регіонах України, а ті передаватимуть монети банкам.
"Нова обігова монета номіналом 10 гривень – невелика за розміром, легка. Її діаметр становить 23,5 мм, вага – 6,4 грама. Вона виготовлена із цинкового сплаву з гальванічним покриттям нікелем. Завдяки своїм збільшеним габаритним розмірам (діаметр, товщина та гурт) нова 10-гривнева монета суттєво відрізняється від обігових монет номіналом 1, 2 та 5 гривень. На реверсі монети номіналом 10 гривень зображено портрет українського гетьмана Івана Мазепи; на аверсі в центрі в обрамленні давньоруського орнаменту розміщено номінал монети", – розповіли у Нацбанку.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки