MENU

Як пожежі та випалювання сухостою впливають на здоров’я українців

192 0

Як пожежі та випалювання сухостою впливають на здоров’я українців

На сьогодні більшість досліджень присвячені визначенню ролі попелу та інших продуктів горіння лісу і розвитку онкологічних захворювань у пожежників, які довгий час контактують із цими продуктами горіння.

Ці дослідження показали, що продукти горіння лісу можуть впливати на розвиток раку легень, множинної мієломи, раку нирки та колоректального раку, пише хірург-онколог Андрій Безносенко спеціально для УП.Життя.

Вплив на здоров’я асоційований із продуктами горіння лісу залежить від багатьох чинників: погодних умов і місцевості, предмету горіння та інтенсивності пожежі, її обсягів.

Основними та найбільш дослідженими в складі продуктів горіння лісових пожеж є частки PM 2.5 та Pm 10. PM 2.5., що в діаметрі мають близько 3% від людської волосини. Вони проникають у найвіддаленіші відділи легеневого дерева.

40-70% часток містять органічні складники, деякі з яких є канцерогенами.

Читайте також: Україна в огні: катастрофу поборюють не так завдяки, як усупереч діям влади

Частки PM 10 становлять близько 10% від людської волосини. Вони так само, як і менші, можуть призводити до розвитку хронічних захворювань легень та серця.

В той час як вчені намагаються дослідити ризики розвитку онкологічних захворювань пов’язані із впливом лісових пожеж, важливо вживати заходи для захисту себе та близьких.

Оскільки, крім ризику захворіти на рак, є ймовірність розвитку хвороб серця, хронічної обструктивної хвороби легень та інших захворювань пов’язаних із органами дихання.

Рекомендації можуть буди наступні:

1. Не покладайтеся на захист звичайних масок ("хірургічних" як їх ще називають). Ці маски не створені для затримки дрібних часток, які переважають у продуктах горіння лісу. Якщо ви вже опинилися в зоні задимлення продуктами горіння лісу, носити треба маски із захистом мінімум FFP1.

Читайте також: Чорнобильські пожежі. Що робити, аби вони не повернулись?

2. Якщо вам доводиться залишатися в зоні задимлення: тримайте вікна та двері зачиненими. Щодня мийте фільтр кондиціонера, якщо ним користуєтесь.

3. Не використовуйте свічки, каміни або газові котли.

4. Якщо ви маєте хронічні легеневі захворювання (астма, наприклад), проконсультуйтесь у лікаря щодо використання специфічних медикаментів.

5. Не випалюйте суху траву, бережіть себе і своїх дітей.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Андрій БЕЗНОСЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини