Музейники просять уряд не поспішати з відкриттям культурних закладів
Директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд
Українські музейники звернулися до урядовців із проханням розробити та запровадити процедуру виходу з карантину для музеїв та заповідників залежно від типу установи, епідеміологічної та транспортної ситуації в кожному місті, а також профінансувати антибактеріальні заходи для культурних установ.
Звернення оприлюднив у фейсбуці директор Одеського художнього музею, художник Олександр Ройтбурд.
Раніше він уже звертався до міністра охорони здоров’я із проханням переглянути можливість відкрити музеї до остаточного завершення карантину.
Читайте також: В Україні дистанційно вручили кінопремію "Золота Дзиґа"
"У містах-мільйонниках відкриття музеїв без повноцінного запуску громадського транспорту не є доцільним – більшість співробітників та значна кількість відвідувачів не матимуть змоги доїхати до музею. Слід також враховувати, що частина співробітників першої лінії контакту – музейні доглядачі, прибиральники, гардеробники – це люди віком 60 і більше років. Крім того, на відміну від багатьох інших закладів, наскрізне провітрювання в низці музеїв неможливе або ускладнене з огляду на вимоги до зберігання експонатів, що підвищує ризики", – йдеться у зверненні.
Читайте також: У Львівській області зруйнували пам'ятку археології VII століття заради гіпсової статуї Богородиці
Нове звернення підтримали кілька директорів музеїв, серед яких генеральна директорка Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, президентка ІКОМ України Катерина Чуєва, генеральна директорка Національного художнього музею України, координаторка з фінансових питань ІКОМ України Юлія Литвинець, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Тарас Возняк, директорка Дніпропетровського художнього музею Тетяна Шапаренко та інші.
Керівники музеїв наголосили, що заклади потребуватимуть значних додаткових коштів на дезінфекцію та засобів індивідуального захисту для персоналу. Відсутність процедури та прописаних механізмів призведе до імітації виконання вимог, наголошують вони.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки