MENU

Додаток "Дія" звинуватили у "зливі" персональних даних українців. Влада заперечує

821 0

Додаток "Дія" та персональні дані

Анонімний телеграм-канал UA Baza, який вже тривалий час торгує персональними даними, повідомив, що його база поповнилася мільйонами водійських посвідчень українців, інформує BBC News Україна.

Деякі користувачі соцмереж почали перевіряти ці дані й дійшли висновку, що автори телеграм-каналу не брешуть.

Голова громадської організації "Електронна демократія" Володимир Фльонц розповів, що UA Baza зібрала персональні дані з державних реєстрів, баз "Нової пошти", сервісів на кшталт LinkedIn тощо.

"Мені показало не лише паспортні дані, мої старі паролі, але й дані з біометричних паспортів (зокрема фото) і вишенька на торті – водійське посвідчення", – написав пан Фльонц.

Читайте також: Дані в безпеці – якщо ви при владі. Як виглядає діджиталізація в Україні

Чимало користувачів одразу ж почали припускати, що доступ до водійських посвідчень зловмисники отримали завдяки додатку "Дія". Цей урядовий сервіс запрацював кілька місяців тому і дозволяє зберігати низку документів – зокрема водійські права – у цифровому вигляді.

Михайло Федоров, очільник міністерства цифрової трансформації, яке відповідало за запуск "Дії", категорично заперечив усі звинувачення у "зливі" даних додатку.

"Це неможливо навіть теоретично! По-перше, і головне: "Дія" не має бази даних і не накопичує таку інформацію. По-друге, кількість інформації, яка доступна у зазначеному боті набагато, в десятки, а то й сотні разів, перебільшує ту, з якою працює "Дія", – запевнив міністр.

За його словами, значна частина інформації, яку поширює телеграм-бот, – це дані зі старих баз, які вже багато років доступні у так званому даркнеті – тіньовому сегменті інтернету. Йдеться, зокрема, про бази даних клієнтів ПриватБанку (до націоналізації) і соцмереж – наприклад Linkedin та "ВКонтакте".

Читайте також: Здоров’я або демократія: що потрібно знати про застосунок "Дій вдома" 

Пан Федоров також розповів, що розслідувати роботу телеграм-каналу вже почала Служба безпеки України. Пізніше він припустив, що звинувачення на адресу "Дії" – це цілеспрямована інформаційна атака. Мовляв, нещодавно він анонсував аудит державних реєстрів за участю СБУ, а також проведення процесу їхньої централізації. На його думку, люди, яким це невигідно, і можуть стояти за критикою "Дії".

Якщо судити з відгуків користувачів соцмереж, які скористалися телеграм-ботом, то одні з них свідчать про те, що могли бути злити дані "Дії". Інші – що це не так.

Приміром, користувач Олександр Шевченко повідомив, що в "злитій" базі зібрані свіжі дані, оскільки в ній він знайшов своє фото, яке робив нещодавно. Також він розповів, що аналогічна ситуація – і з його знайомим: "Двадцять днів тому він здав паспорт і робить ID-картку, як ви думаєте, де ця інформація вже є? Правильно, у публічному доступі".

Водночас деякі інші користувачі пишуть, що в базі доступні лише їхні застарілі персональні дані, які за бажання вже багато років можна знайти в інтернеті, а от своїх нових документів вони в базах телеграм-бота не знайшли – хоча в "Дії" вони доступні.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини