MENU

У Кремлі використовуватимуть "п’яту колону" не лише в Україні

650 0


Під час акції "Червоні лінії для Зе". Київ, 8 грудня 2019 року

Коли розпався СРСР і завалилася "залізна завіса", мільйони росіян почали іммігрувати на Захід. Спочатку у країнах західної демократії подібну "хвилю" переселенців сприймали ледве не як благо, адже люди, котрі були спраглі до свободи, змогли нарешті вирватися з тіні тоталітарного радянського минулого. На жаль, на Заході тоді не готові були зрозуміти, що скалки колишніх "радянських людей" – це не "погіршений варіант людини західної", а абсолютно інший, умовно кажучи, підвид – homo sovetikus, який не завжди надається до зміни своїх переконань, пише Віктор Каспрук для "Радіо Свобода"

Росія досягла успіху в одному – шпигунстві

Попри те, що Російська Федерація не є економічною гіганткою, але в одній галузі вона таки досягла успіху. І це є шпигунство. Путіну вдалося вдвічі збільшити кількість своїх спецслужб, як засобу збереження своєї влади всередині країни, так і як способу впливу по всьому світові.

Не говорячи вже, що після розвалу СССР мільйони росіян виїхали за кордон. І серед цієї імміграції було чимало засланих вихідців й агентів ФСБ/КГБ, які спромоглися розчинитися серед "імміграційної хвилі", роблячи вигляд, що вони стали толерантними до своєї нової батьківщини.

На Заході дуже недооцінюють "щупальця" російських спецслужб, які Москва просунула по всьому світові. І це може зіграти злу гру в мить, якщо у Кремлі вирішать піти в "геополітичний ва-банк".

"Натуралізовані" десятиліття тому "американці", "британці", "канадці", "німці", "іспанці" чи "французи" будуть здатні викликати великі збурення на місцях, оскільки випали з поля зору західних контррозвідок.

І наразі це не обов’язково є "сплячі агенти", діяльність яких може бути законсервована на довгий час. Частина цих "виїздистів" переїхали до інших країн, залишивши вдома своїх батьків. І тому вимушені, час від часу чи навіть періодично, навідуватися на "путінську територію".

А це чудова можливість для ФСБ знайти потрібний "ключик" до осіб, які змушені жити фактично на дві країни, що підштовхує їх до необхідності вибору, де ж саме їхня справжня батьківщина.

Подібні "неусвідомлені агенти" є не менш небезпечними, ніж представники шпигунської російської мережі, котрі, рано чи пізно, потрапляють у поле зору західних контррозвідок.

Оскільки ці люди до якоїсь миті й самі можуть не усвідомлювати, що будуть готові зрадити тих, хто надав їм прихисток у важкі для них часи, і почати діяти в інтересах тоталітарної Російської Федерації.

Наразі Москва робить усе для того, щоб якомога більша кількість колишніх співгромадян перебувала у стані такої перманентної невизначеності. Ці "ментально роздвоєні" особи, можуть удома постійно дивитися різноманітні російські телевізійні канали, котрі передаються через супутниковий зв’язок, замість телебачення держав, де мешкають.

Читайте також: Київ узято: Зеленський без бою здав столицю Медведчукові

Подібна толерантність у споживанні пропагандистської інформації призводить до того, що, перебуваючи в "путінському інформаційному просторі", вони свідомо чи підсвідомо починають перейматися почутим, а поступово й вірити в те, що так нав’язливо пропонує їм офіційна путінська пропаганда.

Актив Путіна – це іммігранти з роздвоєною особистістю

Зомбовані Кремлем особи до часу можуть і не виявляти ніякої активності, проте, якщо настане серйозна конфронтаційна мить у протистоянні Росії та Заходу, їхній вибір може бути на користь Москви.

Це актив путінських спецслужб, який не завжди можна й запідозрити в нелояльності до США, Канади, Великої Британії чи Німеччини.

Але він завжди буде для Путіна в резерві на час "Ч". Психологічна нестабільність і прихована нетолерантність цих людей – це ті "кити", на які може розраховувати й опиратися путінський режим.


Посвідчення Міністерства державної безпеки НДР ("Штазі") на ім'я тодішнього майора Володимира Путіна

Російська розвідка ще з минулих радянських часів навчилася виявляти й "виловлювати" такі незміцнілі душі, котрі ніяк не можуть визначитися з тим, до якого ж берега вони б хотіли пристати.

І це є великим резервом для залучення їх до роботи в інтересах Російської Федерації.

Не говорячи вже про те, що ФСБ цілком може мати компромат на ту чи іншу персону, яка не зацікавлена в тому, щоб у країні її нового перебування про це дізналися.

"Людолови" прискіпливо придивляються до подібного активу, вишукуючи серед нього потенційних "клієнтів".

Очевидно, що це не джерела високого рівня, котрі можуть і не проходити розвідувальні інструктажі та не бути частиною якоїсь шпигунської спільноти.

Здебільшого – це "громадяни без громадянської позиції", котрі своїм хитанням і небажанням остаточно визначитися з тим, хто ж вони є насправді, роблять безпеку країн свого перебування вразливою від проникнення російських впливів і деструктивної діяльності Москви.

Колдер Волтон, історик із Гарвардського університету, який спеціалізується на питаннях шпигунства, зазначає: "Добрий шпигун у потрібному місці та в потрібний час може дати вам розвідувальні дані, які ви не можете отримати з інших джерел".

Після модернізації Путіним російських спецслужб, збільшилася увага ФСБ і ГРУ до закордонних росіян, котрі отримали іноземні громадянства.

Читайте також: Чехія вже давно є об’єктом гібридної війни Росії

Правонаступники КГБ, діючи винахідливо й нестандартно, намагаються посіяти в душах емігрантів сумніви у правильності зробленого ними вибору не на користь Росії.

Такі легкодухі особи можуть стати бажаною здобиччю російської розвідки.

Особливо враховуючи той факт, що далеко не всім вдається легко, безболісно та швидко вписатися в соціуми обраних ними країн. Дехто попервах суттєво втрачає соціальний і майновий статус. І тут вони можуть стати дуже доброю "поживою" для путінської агентури, яка пильнує зміни в їхніх настроях.


Довоєнна фотографія. Акція протесту біля російського посольства проти візиту до України президента Росії Володимира Путіна й московського патріарха Кирила (Гундяєва). Київ, 23 липня 2013 року

Росія ніколи не припиняла таємних операцій проти України

Небезпеку, котра надходить від агентурних мереж Росії, потрібно сприймати серйозно й у жодному разі не недооцінювати.

Її можна простежити на прикладі України, в якій Москва задіяла свою ешелоновану агентуру, вводячи в дію ті чи інші її сегменти в потрібний для себе час.

Адже Путін розпочав гібридну війну з Україною ще задовго до 2014 року. Таємні спецоперації, дезінформація, дискредитація політичних діячів, знищення патріотично налаштованих українців Росія не припиняла в усі часи.

Не говорячи вже про те, що всі таємні архіви з досьє агентів, рекрутованих кегебістами, були вивезені в Москву до 1991 року. У ФСБ/КГБ потім успішно використовували ці матеріали для того, щоб завербовані не могли ухилитися від співпраці з Росією.

Кремль методично й цілеспрямовано намагається відновити контроль над українськими територіями. Які він ніколи не визнавав утраченими сферами впливу.


Учасники проросійського мітингу в Донецьку, 22 березня 2014 року

А захоплення українського Криму й частини Донбасу – це лише один зі способів контролю, оскільки окуповані землі стали плацдармом для нових загарбань, які планує Москва.

Сьогоднішня Росія є мафіозною державою, якою керує довічний диктатор, що не дотримується жодних правил.

У Кремлі використовуватимуть "п’яту колону" не лише в Україні. Тому потрібно бути готовим дати відсіч Путіну і на західному, досить вразливому напрямку.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Віктор КАСПРУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини