MENU

Влада та її виборці демонструють неадекватну поведінку в часи пандемії

636 1

Ніякої пандемії COVID-19 немає й бути не може! Всі карантинні заходи в усіх країнах – це результат змови світових еліт! Україна не повинна мавпувати Захід! Коронавірус менш небезпечний, аніж вірус грипу! Влада недаремно втаємничує число смертей від грипу та його ускладнень – воно є значно більшим, аніж число смертей від COVID-19! В Італії та Іспанії люди помирали від різних хвороб, а їх записали в жертви коронавірусу, аби здійняти хвилі паніки! Коронавірус – це фейк, призначений для маніпуляції людською отарою! Уряд України має нести кримінальну відповідальність за запровадження карантину, і глава держави також! Геть усі обмеження!

Переконаний, читачам знайомі твердження такого ґатунку, присутні в інтернеті. І не лише в його російському, а й в українському сегменті. Що показово, їхніми авторами є люди з вищою освітою та чималенькою журналістською практикою, а деякі з них фігурують навіть у числі "світочів суспільної думки", яких, мовляв, "Бог поцілував у чоло".

Не знаю, можливо, й поцілував, але якийсь язичницький бог смерті, не інакше. Бо заклики слати на три літери не лише владу, а й фахівців-медиків, ігнорувати всі приписи та вимагати суду над тими, хто намагався хоч якось пригальмувати поширення пандемії (далеко не завжди вдало, але намагався) на українські терени – це щонайменше інтелектуальне божевілля (до речі, Фройдові, розповідають, дуже подобалося це українське слово як найточніший діагноз деяких психічних станів).

Утім усі ці казання дуже нагадують проповіді ієрархів одного з наче православних патріархатів на теренах України – нагадують до такої міри, що виникає підозра, наче речники, які викривали "змову світових еліт", у рясах і без них, черпали натхнення з того ж самого джерела…

Читайте також: Дурість і цинізм загрожують Україні смертю тисяч людей та економіки – Портников

Щоправда, все може бути значно простішим. Зрештою, ледь не по всьому світові можна почути заперечення факту пандемії COVID-19 і звинувачення на адресу "потаємної влади", що вона розпалює істерику на порожньому місці. А паралельно із цим – сентенції наче й іншого ґатунку – мовляв, це все Білл Ґейтс винен й інші мільярдери, які прагнуть обернути людей на своїх рабів. Отож Україна в цьому плані не надто оригінальна, хіба що вірус суспільного божевілля рухається на наші терени зазвичай із північного сходу, знаходячи тут іноді незначні, а іноді дуже сприятливі умови для свого поширення.

В останні кілька років, як на мене, умови ці помітно розрослися – із провини минулої та нинішньої влади та за сприяння олігархічного та промосковського телебачення. Було зроблено, сказано та показано стільки щирих нісенітниць, що "збився компас" орієнтації масової людини в соціальному часопросторі. Як наслідок, авторитет влади й вага її приписів упали до мінімуму. І що цікаво: попри високі (хоч і підупалі) рейтинги Володимира Зеленського, його заклики суворо дотримуватися правил карантину для багатьох його начебто прихильників нічого не варті.

Новітній варіант орвелівського double thinking, не інакше, коли людина з піною коло рота здатна обстоювати чесноти свого улюбленого політичного лідера, водночас не беручи у власних діях до уваги заклики та перестороги, висловлені цим лідером. От і зараз: уже за кілька тижнів до офіційного пом’якшення карантину на київських вулицях число людей у медичних масках становило десь так 1/10 від загальної кількості перехожих, ще приблизно 2/10 носили маски на шиї, не закриваючи ними дихальних шляхів.

Останнє, між іншим, є куди гіршим за відмову від масок – навряд чи можна вигадати щось сприятливіше для інфікування дихальних шляхів, аніж операції з постійного насування масок на ніс і рот при вході в магазини та зсування з них на виході за допомогою рук, найчастіше навіть не вбраних у рукавички… Але параметри новітнього double thinking не передбачають уміння ані самостійно думати, ані дослухатися до порад розумних людей. І на владу, навіть "свою", зважати немає бажання.

Читайте також: Невіра влади й суспільства у вірус ставить Україну на межу катастрофи

І чи випадково ще до офіційного пом’якшення карантину від нього офіційно відмовилися спершу Черкаси, а потім Одеса – остання із цікавою мотивацією міської влади – "із нас просто сміються". А чи не Одеса дружно голосувала за Зеленського? Проте, якщо вірити міськраді, із приписів центральної влади в місті "сміються", і цей сміх більше значить, аніж державна влада…

Утім і сам президент під час урочистостей у Києві й Ужгороді 8 і 9 травня показав усім українцям, що можна не дотримуватися ще чинних у ті дні норм жорсткого карантину. А саме – жодної соціальної дистанції, й обличчя без медичної маски. Що повинні подумати навіть законослухняні громадяни? Головне для глави держави – не дотримання обов’язкових норм і не приклад, який він зобов’язаний показувати, а гарна "картинка" для телебачення?

Що ж, надивившись на такі "картинки" (а є ж іще відео Медведчука і Ко, які в самісінькому центрі Києва 9 травня демонстративно та безкарно порушили всі приписи карантину), хтось стане на позицію "знаних мислителів" і "відомих журналістів" – пандемія COVID-19 є фейком для отари! Це змова сучасних світових еліт! І жодні правила поведінки під час цієї пандемії уряд України не має права встановлювати! Бо ж то правила для тих, кого влада вважає плебеями, а сама вона живе за іншими правилами! І так далі…

Не знаю, можливо, мої спостереження та роздуми можуть комусь видатися надто песимістичними – мовляв, не треба дивитися на українське життя під таким кутом, воно не таке вже й сумне та похмуре. Згоден, якщо взяти до уваги його найдостойніші прояви, від діяльності медиків і волонтерів до "карантинної" продукції діячів мистецтва. Проте замикається все на масову людину, від здатності якої самостійно думати та приймати відповідальні рішення залежить (нехай це звучить і патетично, але…) майбутнє країни. А з цими здатностями, як засвічує карантин, надто в багатьох не дуже склалося.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

Сергій ГРАБОВСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини