MENU

"Антонов" звернувся до Зеленського: керівництво "Укроборонпрому" нищить оборонний комплекс України

997 1

"Антонов" звернувся до Зеленського: керівництво "Укроборонпрому" нищить оборонний комплекс України

Запропоноване "Укроборонпромом" реформування призведе до того, що долю оборонно-промислового комплексу (ОПК) країни будуть вирішувати не державні органи, а 5-7 фізичних осіб,  частина яких може взагалі бути не громадянами країни, попереджають "антонівці".

Керівництво держпідприємства "Антонов" (входить до складу держконцерну "Укроборонпром") звернулося з листом до президента України Володимира Зеленського, в якому розповіло про критичні проблеми, що заважають нормальній роботі підприємства.

Про це повідомляє видання Defense Express.

У листі йдеться, що концерн "Укроборонпром" розробляє проекти своєї трансформації, які стосуються також підприємств-учасників, та лобіює законопроекти, проти яких виступають підприємства-учасники концерну.

Йдеться й про запропоноване "Укроборонпромом" реформування держпідприємства "Антонов".

Читайте також: В Украине на создание национальной авиакомпании на базе "Антонова" потребуется минимум 5-10 лет

"Такі пропозиції не відповідають чинному законодавству, адже вони спрямовані на втрату контролю з боку як президента країни, так і КМУ за оборонно-промисловим комплексом, який є складовою частиною сектора безпеки та оборони країни", – йдеться в листі "Антонова".

Зокрема, в пропозиціях "Укроборонпрому" по трансформації не знайшлося місця для центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну військово-промислову політику (як це передбачено законом "Про національну безпеку України").

Функції Кабміну з управління об'єктами держвласності обмежуються затвердженням статуту нової структури та призначенням її наглядової ради, що не відповідає закону "Про управління об'єктами державної власності".

А самим наглядовим радам пропонується надати майже необмежені права щодо розпорядження майном підприємств оборонно-промислового комплексу. Ніякої відповідальності за дії членів наглядових рад при цьому не передбачається.

Читайте також: Оборонні ігри: чому НАБУ активно взялося за справи Гладковського​​​​​​​

"Таким чином, долю ОПК країни будуть вирішувати не державні органи, а 5-7 фізичних осіб, частина яких може взагалі бути не громадянами країни", – підкреслили в ДП "Антонов".

На першому етапі трансформації передбачається безконтрольне втручання "Укроборонпрому" в господарську діяльність підприємств ОПК, що не відповідає принципам підприємництва, закріпленим в Господарському кодексі.

"Укроборонпром" може отримати право вилучати у своїх підприємств будь-яке майно та передавати його іншим підприємствам на свій розсуд, змінювати виконавців у зовнішньоекономічних контрактах та контрактах з держзамовленням, а також вирішувати питання про приватизацію підприємств ОПК.

"На наш погляд, все це неодмінно призведе до втрати контролю з боку держави за ОПК, до руйнування ОПК, банкрутства підприємств і зростання соціальної напруженості в країні", – повідомили в ДП "Антонов".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

"Апостроф"


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини