MENU

ООН нагадала Україні про потребу ратифікувати Стамбульську конвенцію

405 0

Організація Об'єднаних Націй закликала Верховну Раду вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції. Про це йдеться в заяві ООН

Насильство щодо жінок і дівчат – це не лише порушення прав людини; воно руйнує життя жінок та їхніх родин по всій країні. В Україні жінки становлять 86% жертв зґвалтувань і 78% потерпілих від домашнього насильства.

Читайте також: Навіщо Україні потрібна Стамбульська конвенція

Руйнівний вплив насильства щодо жінок очевидний; але менш очевидним є шкідливий вплив на сім’ї, громаду, економіку й на розвиток країни в цілому.

Пандемія COVID-19 змінює спосіб нашого життя – у той час, як ситуація зближує багато сімей, інших вона, навпаки, роз’єднує. У сукупності, під тиском зростання безробіття та фінансових проблем, самоізоляції та відсутності соціальної взаємодії рівень домашнього насильства зростає тривожними темпами.

Ми засуджуємо нещодавні випадки мови ворожнечі та вербального й кібернасильства, спрямованих проти політикинь, державних діячок, захисниць прав людини та ґендерної рівності.

Читайте також: "Триста гіднюків". У Верховній Раді запахло "русским миром" – Береза

Адвокація за права жінок та ґендерну рівність за жодних обставин не повинна ставати причиною того, щоб захисники й захисниці прав людини наражалися на ризики погроз і нападів. Толерантність до таких проявів насильства сприяє нерівності чоловіків і жінок, поширенню ґендерних стереотипів, а також виправдовує дискримінацію щодо жінок і дівчат, посилюючи ґендерно-зумовлене насильство.

ООН в Україні закликає парламент України вжити заходів щодо ратифікації Стамбульської конвенції та здійснити кроки, необхідні для створення суспільства, вільного від ґендерно-обумовленого насильства.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини