MENU

Рада ухвалила закон про підтримку сфери культури, креативних індустрій і туризму

238 0

Рада ухвалила закон про підтримку сфери культури, креативних індустрій і туризму

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України для державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого і середнього бізнесу в зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

За ухвалення відповідного законопроекту (№ 3377) проголосували 343 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

Згідно з пояснювальною запискою, до основних положень законопроекту можна віднести впровадження зменшення плати за наймання (оренду) майна на вимогу наймача (установи культури), який здійснює підприємницьку діяльність з використанням цього майна протягом усього часу, коли майно не могло використовуватися у підприємницькій діяльності.

Також тимчасово, на період карантину та до 31 грудня 2020 року, телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги, які використовують радіочастотний ресурс, звільняються від сплати 50 відсотків вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення.

Читайте також: Стало известно, когда в Украине планируют возобновить работу кинотеатры

Крім того, надаються додаткові можливості для роботи радіо шляхом внесення змін до Закону України «Про рекламу». Також, серед іншого, законопроект пропонує впровадити інституційну підтримку для стабільної діяльності та розвитку юридичних осіб всіх форм власності в сферах культури і мистецтв, в тому числі в умовах дії запроваджених відповідно до законодавства обмежень господарської діяльності, обумовлених надзвичайною ситуацією або надзвичайним станом. Також передбачена державна підтримка кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту в обсязі до 100% включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту.

«У місячний термін з дати набрання законом чинності розробити і затвердити порядок і умови надання державної підтримки кінематографії у формі надання державної субсидії на розвиток кінопроекту; розробити та внести до Верховної Ради України зміни до Державного бюджету України на 2020 рік з державного субсидування 50% вартості видатків Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення на електричну енергію; розробити і затвердити Порядок і умови надання державної підтримки кінематографії у формі державної субсидії на розвиток кінопроекту», - йдеться в пояснювальній записці.

Читайте також: Как делают спецэффекты в кино, и что для этого нужно

Зазначається, що очікувані втрати доходу суб'єктами господарювання в сфері культури, креативних індустрій і туризму за період з 16 березня по 1 травня 2020 року становлять 5,8-8,7 млрд грн. «Очікувані додаткові видатки бюджету на державну допомогу і фінансову підтримку в сфері культури, креативних індустрій і туризму - 600 млн грн (за рахунок стабілізаційного фонду для фінансування заходів з протидії коронавірусу).

Обсяг необхідного кредитування оборотного капіталу суб'єктів господарювання в сфері культури, креативних індустрій і туризму - 15-25 млрд грн (еквівалент 2-3 місяців втрат від обмеження надання послуг). Кількість наданих додаткових кредитів - 30-50 тисяч (при середньому розмірі - 500 тис. грн на 1 суб'єкт господарювання», - йдеться в документі.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і YouTube

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини