Пакет відновлення економіки ЄС. До чого тут Україна?
ЄС нарешті ухвалив пакет відновлення економіки після коронавірусу у розмірі 750 млрд. євро. Чому це важливо для України?
ЄС – це наш сусід і найбільший торговельний партнер і один з топ-інвесторів, і відновленя економіки в ЄС матиме однозначно позитивні наслідки для України. І поки не був погоджений цей пакет в ЄС не могли і не хотіли говорити про будь-які інші програми підтримки чи допомоги, в тому числі для України. Тому сподіваємось, що зараз може бути час.
Отже, що відбулось?
Лідери ЄС за результатами другого найдовшого саміту в історії блоку, погодили важливий пакет відновлення в розмірі 750 мільярдів євро. Після бурхливих дебатів, що тривали з ранку в п’ятницю до раннього вівторка, лідери домовилися про пакет для фінансування заходів відновлення після пандемії. Еммануель Макрон назвав це «історичним днем для Європи».
Читайте також: Сергей Фурса: Что объединяет судью-коррупционера, решалу из киевского кафе, российского пропагандиста и "посипаку" олигарха?
Буде створено фонд оздоровлення в розмірі 390 млрд євро грантів для економічно ослаблених держав (це значно менша сума, ніж 500 млрд євро, спочатку запропонована Берліном та Парижем). Лідери також погодили наступний семирічний бюджет ЄС у розмрі 1 074 трлн Євро.
Це рішення стало можливим завдяки Ангелі Меркель та президенту Європейської ради Чарльзу Мішелю, є плодом марафонських переговорів, коли лідери стикаються з протидією так званих «бережливих» держав – Австрії, Данії, Нідерландів та Швеції, які вважають, що кошти мають йти на позики, а не на гранти.
Читайте також: Фурса: Лишь бы Беня был доволен...
Іншою проблемою була вимога дотримання принципу верховенства права для отримання позик, зважаючи на проблеми в Польщі та ситуацію з демократичними цінностями в Угорщині.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки