Домовленості ТГК: на Донбасі оголосили чергове перемир'я
За п'ять днів, від 00:01 понеділка, 27 липня, на передовій на Донбасі має настати чергове перемир'я - режим повного та всеосяжного припинення вогню. Про нього 22 липня домовилися під час засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ) у форматі відеоконференції.
"Прорив у роботі ТКГ у цьому напрямку є результатом ефективної роботи української делегації за підтримки наших міжнародних партнерів у Берліні й Парижі, а також роботи політичних радників і глав МЗС країн – учасниць Нормандського формату. Сьогодні на засіданні ТКГ сторони за посередництва ОБСЄ домовилися про застосування заходів з посилення режиму припинення вогню до повного врегулювання міжнародного збройного конфлікту на території українського Донбасу. Відповідні заходи погоджені на ТКГ Україною та Росією й підтримані ОБСЄ", - ідеться на сайті президента України.
Читайте також: Доба на фронті: Ворог 9 разів порушив режим припинення вогню. Внаслідок обстрілів загинув український військовослужбовець
В ОП нагадали, що "режим дотримання повного та всеосяжного припинення вогню у разі, якщо він буде дотриманий іншою стороною, є базовою передумовою реалізації Мінських домовленостей і відкриває шлях до виконання інших положень цих домовленостей. Україна вкотре підтвердила повну готовність до дотримання досягнутих на грудневому саміті в Парижі домовленостей на рівні лідерів країн – учасниць Нормандського формату та прихильність до виконання Мінських угод. СММ ОБСЄ сприятиме та підтримуватиме виконання цих заходів".
Українська сторона нагадала, що вибори на нині окупованих територіях Донбасу можливі за таких умов:
- після всеосяжної деескалації;
- після виведення іноземних військових підрозділів і техніки, роззброєння незаконних збройних формувань;
- відновлення контролю з боку уряду України над українсько-російським кордоном;
- вибори мають відбуватися виключно згідно із законодавством України;
- вибори мають відбуватися з дотриманням Копенгагенських стандартів ОБСЄ.
У межах гуманітарної групи українська сторона, як і було домовлено, передала списки осіб на взаємне звільнення та очікує на те саме від іншої сторони, уточнили в ОП.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки