Ми всі – в небезпеці. Як зупинити другу хвилю коронавірусу
Кличку, Авакову й Степанову: пропоную провести рейди по транспорту і публічних місцях
Насправді, головна відповідальність – на самих українцях. Я користуюся громадським транспортом: ситуація жахлива. Більшість (у тому числі водії) неправильно носить маски, а є й такі, хто взагалі не одягає маску. Прошу одягнути: дехто робить, дехто — ні. А є й такі, хто починають огризатися: що це все, мовляв, казочки про коронавірус. І їх ще й підтримують. Таке трапляється і в громадських місцях, магазинах тощо. І поза межами Києва.
Ми, українці, маємо вигляд незрілої нації, яка не здатна зробити простих речей для того, аби убезпечити себе. І в цих випадках влада (і центральна, і місцева) якраз має взяти на себе лідерство і проявити рішучість.
Читайте також: МОЗ про COVID-19: стало багато складних випадків, перебіг хвороби почав змінюватися
Пропоную провести рейди по транспорту і публічних місцях. В перші дні штрафувати людей на 17 тис. навряд чи вийде (а от організації і компанії можна). Але водіям – зробити перше попередження і занести до бази. Простих громадян просити подати посвідчення особи або пройти до поліції.
Ці рейди максимально висвітлити по телебаченню. У Кличка, Авакова й Степанова є ж піарники, а Арсен Борисович і сам собі піарник.
Звичайно, жорсткі заходи не є популярними. Але ця непопулярність пов’язана із закриттям торгових точок, транспорту, роботою "велюрів" тощо. Натомість вимоги, однакові для всіх, можуть бути популярними.
Опитування регіональних експертів та журналістів, проведене Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва за наслідками першого року президента, показало: найбільш позитивно оцінюються дії місцевої влади (44%). Відносно невисокою є підтримка дій Кабміну під керівництвом Дениса Шмигаля (26%), обласних державних адміністрацій (24%), міністерства охорони здоров’я під керівництвом Максима Степанова (22%), президента (лише 17%), парламентської більшості ("слуги народу") (12%).
Читайте також: Друга хвиля COVID-19: до чого може призвести посилення карантину
Інакше кажучи, напередодні виборів прості за виконанням, але загальні для всіх вимоги можуть стати стимулом для діючих мерів/рад і для центральної влади ("слуг"). Зупините зростання кривої захворюваності – аргумент на виборах, не зупините — не будемо голосувати за вас.
Це той випадок, коли жорсткі заходи виправдані. Інакше, ми всі – в небезпеці.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки